BLAUPUNKT CR20BT

Warszawa, 17 listopada 2015r. – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Audio w Europie, wprowadza na polski rynek nowoczesny, funkcjonalny radiobudzik CR20BT.

CR20BTCR20BT to prawdopodobnie najbardziej funkcjonalny radiobudzik dostępny na rynku. Urządzenie posiada wbudowany tuner FM z możliwością zaprogramowania 20 stacji w pamięci.  Duży, niebieski wyświetlacz LCD zdecydowanie ułatwia odczyt godziny nawet z dużej odległości i przy dziennym oświetleniu pomieszczenia. W trybie nocnym istnieje możliwość przyciemnienia wyświetlacza za pomocą  dwustopniowej regulacji.  Zegar posiada funkcję alarmu, który może obudzić nas za pomocą ulubionej stacji radiowej lub sygnału dźwiękowego o wysokim stopniu natężenia. CR20BT daje nam również możliwość ustawienia dwóch niezależnych alarmów, dla których przewidziana jest również funkcja drzemki. Funkcja SLEEP pozwala wyłączyć urządzenie po określonym przez użytkownika czasie.

CR20BT posiada wbudowany moduł Bluetooth do bezprzewodowego odtwarzania muzyki ze smartfonów, tabletów oraz wielu innych kompatybilnych urządzeń, dzięki czemu w każdej chwili możemy się cieszyć dźwiękami ulubionej muzyki. W tylnej części radiobudzika znajdują się dwa porty USB, które służą do ładowania wszelkich urządzeń mobilnych. Dzięki tej funkcjonalności nie trzeba zajmować kolejnych gniazd sieciowych oraz pamiętać o fabrycznych ładowarkach. CR20BT posiada jeszcze jedną, bardzo przydatną funkcję –  w jego górnej części wbudowano  panel do oświetlenia nocnego. Urządzenie posiada również port na baterie podtrzymujące pamięć ustawień, na wypadek gdyby zdarzyła się przerwa w dostawie prądu.

Mnogość funkcji pozwala wykorzystywać najnowsze urządzenie marki Blaupunkt zarówno jako zegar czy budzik, ale również jako głośnik Bluetooth czy ładowarkę USB oraz jako niewielką lampkę nocną.

Specyfikacja techniczna:
•    Radio FM PLL z pamięcią 20 stacji
•    Zegar z funkcją podwójnego alarmu i drzemki
•    Bluetooth do bezprzewodowego odtwarzania muzyki ze smartfonów i tabletów
•    2 porty USB do ładowania telefonu i innych urządzeń przenośnych (1A+2,1A)
•    Wbudowany panel z oświetleniem nocnym
•    Duży wyświetlacz LCD
•    Przyciemnianie wyświetlacza
•    Alarm radiem lub brzęczykiem
•    Zasilacz sieciowy: 5V AC/DC
•    Podtrzymanie pamięci: 2×1,5V LR6/AA (nie załączona w zestawie)
•    Wymiary: 201(szer.) x 80(wys.) x 111(gł.)mm
•    Waga: 0,4kg

Sugerowana cena detaliczna brutto: 199 zł

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.

PODZIEL SIĘ NEWSEM ZE ZNAJOMYMI

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ PONIŻSZE ARTYKUŁY?