BLAUPUNKT PP16DAB EDITION

Warszawa, 24 listopada 2015r. –  Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Audio w Europie, wprowadza na polski rynek radioodtwarzacz PP16DAB EDITION.

PP16 front with mirrorUrządzenie charakteryzuje się dużą ilością przydatnych funkcji, jakością wykonania i niepowtarzalnym wyglądem. Ten nowoczesny radioodtwarzacz  posiada wbudowane dwa tunery radiowe. Pierwszy z nich to w pełni cyfrowy układ do odbioru sygnału w technologii DAB+, który oferuje zdecydowanie lepszą jakość dźwięku, większy wybór i nowe możliwości. DAB+ umożliwia wyszukiwanie stacji radiowych nie tylko za pomocą częstotliwości, ale również przy pomocy nazw. Na wyświetlaczu otrzymujemy również zdecydowanie większą ilość informacji, aniżeli w przypadku tradycyjnej radiofonii analogowej. Na chwilę obecną w technologii DAB+ nadawana jest stosunkowo niewielka liczba programów. Dzięki temu, że PP16DAB EDITION posiada także analogowy tuner z syntezą cyfrową, jest on więc idealnym rozwiązaniem.  Hybrydowa konstrukcja umożliwia odtwarzanie wszelkich dostępnych programów w polskim eterze. Urządzenie pozwala w bardzo prosty sposób wprowadzić do pamięci po 20 ulubionych stacji zarówno w trybie DAB+, jak i FM, tak więc szybko możemy bez konieczności strojenia wybrać rozgłośnię i cieszyć się ulubioną audycją lub muzyką.

PP16DAB EDITION posiada wbudowany moduł Bluetooth za pomocą którego możemy odtwarzać muzykę z wielu różnych kompatybilnych urządzeń przenośnych takich jak smartfony, tablety czy laptopy. Wbudowane w tylnej części obudowy gniazda kart microSD oraz USB umożliwiają odtwarzanie plików MP3 oraz WMA zapisanych na odpowiednich nośnikach, dzięki czemu możemy słuchać swojej ulubionej kolekcji muzycznej zawsze wtedy gdy mamy na to chęć. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika dostępne jest gniazdo mini-jack AUX umożliwiające podłączenie wszelkich przenośnych odtwarzaczy muzycznych.

PP16DAB EDITION posiada również funkcję alarmu i drzemki, co daje możliwość użytkowania go również jako budzika. Dodatkowo istnieje możliwość zaprogramowania wyłączenia urządzenia za pomocą wyłącznika czasowego, co umożliwia nam na określenie przez ile czasu przed zaśnięciem chcemy słuchać muzyki lub stacji radiowej, tym samym oszczędzając energię elektryczną.

Skuteczny głośnik o mocy nominalnej 2 Watt oraz odpowiednio skonstruowana obudowa pozwalają uzyskać bardzo dobre efekty dźwiękowe , a o krystalicznie czysty odbiór stacji radiowych dba wbudowana antena teleskopowa. PP16DAB EDITION zasilane jest akumulatorem, który może być wielokrotnie ładowany za pomocą dostarczonego zasilacza. Dzięki temu oraz praktycznemu uchwytowi urządzenie może być wykorzystywane zarówno jako radioodtwarzacz przenośny, jak i stacjonarny.
Aby dodatkowo podkreślić unikalny wygląd oraz niezwykłą funkcjonalność urządzenie oferowane jest w limitowanej serii „EDITION” i posiada oryginalny,  szampańsko złoty kolor.

Specyfikacja techniczna:
•    Radio DAB+ / DAB / FM PLL z pamięcią 40 stacji (20 DAB + 20 FM)
•    Bluetooth do bezprzewodowego odtwarzania muzyki
•    Odtwarzacz SD/USB z odczytem plików MP3/WMA
•    Zegar z alarmem i funkcją drzemki
•    Wyłącznik czasowy
•    Wejście mini-jack AUX-IN
•    Moc wyjściowa:  2W RMS
•    Teleskopowa antena radiowa
•    Zasilacz sieciowy:  5V DC (micro USB)
•    Zasilanie bateryjne: BL-5C (3,7V 1000mAh)
•    Wymiary:213(szer.) x 128(wys.) x 95(gł.)mm
•    Waga: 0,89kg netto

Sugerowana cena detaliczna brutto:  329 zł

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.

PODZIEL SIĘ NEWSEM ZE ZNAJOMYMI

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ PONIŻSZE ARTYKUŁY?