BLAUPUNKT SB200BT

Warszawa, 26 listopada 2015r. – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Audio w Europie, wprowadza na polski rynek dwukanałowy zestaw głośnikowy z Bluetooth SB200BT.

SB200BT ASB200BT to 2.1 kanałowy zestaw głośnikowy, którego głównym zadaniem jest znacząca poprawa jakości dźwięku wszelkich nowych telewizorów. Urządzenie posiada również wiele dodatkowych możliwości, które czynią z tego urządzenia uniwersalne źródło dźwięku niezbędne w każdym domu.

Wbudowany moduł Bluetooth umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie plików muzycznych ze smartfonów, tabletów czy laptopów, dzięki czemu w każdej chwili możemy cieszyć się ulubionymi dźwiękami. Port USB pozwala zarówno na odtwarzanie muzyki z przenośnych pamięci USB, jak i na ładowanie urządzeń mobilnych. W centralnej części głośnika znajduje się duży, czytelny, niebieski wyświetlacz LED, na którym wyświetlane są oznaczenia trybu pracy zestawu, jak również częstotliwość odsłuchiwanej stacji radiowej. Dostępny tuner FM z cyfrową syntezą PLL pozwala na wprowadzenie do pamięci 40 stacji radiowych.  W tylnej części obudowy zamontowane zostały  gniazda dla zewnętrznych analogowych i cyfrowych źródeł dźwięku. Dzięki złączu optycznemu, jak i koncentrycznemu możliwe jest jednoczesne podłączenie dwóch cyfrowych źródeł dźwięku w postaci np. sygnału z dekodera cyfrowej telewizji naziemnej oraz odtwarzacza DVD. Oprócz tego możliwe jest podłączenie dodatkowych analogowych źródeł za pomocą wtyków RCA oraz wejścia Line-in minijack.

Wbudowany wzmacniacz dysponuje łącznie mocą wyjściową 80 Watt RMS. Dla głośników szerokopasmowych przewidziane są dwa kanały po 20 Watt, natomiast głośnik niskotonowy zasilany jest mocą 40 Watt. Wysoka skuteczność zestawu, odpowiednia konstrukcja obudowy oraz szerokie pasmo przenoszenia (40Hz-20kHz) zapewniają wysokiej jakości brzmienie zarówno przy cichym, jak i nieco głośniejszym odsłuchu. W celu jak najlepszego dostosowania profilu brzmienia do odsłuchiwanego źródła pomocne będzie wykorzystanie wbudowanego korektora z kilkoma zaprogramowanymi ustawieniami tj.  Normal, Music, News.
Bardzo istotnym elementem zestawu SB200BT jest pilot zdalnego sterowania z funkcją uczenia się obsługi telewizora. Dzięki temu użytkownik uniknie konieczności stosowania kilku pilotów jednocześnie.

Funkcje i specyfikacja:

•    Bluetooth do bezprzewodowego odtwarzania muzyki ze smartfonów i tabletów
•    Port USB do odtwarzania i ładowania urządzeń przenośnych
•    Pilot zdalnego sterowania z funkcją uczenia się obsługi TV
•    Wejścia cyfrowe i analogowe (koaksjalne, optyczne, RCA, mini-jack)
•    Duży wyświetlacz LED
•    Radio FM PLL z pamięcią 40 stacji
•    Korektor dźwięku (Normal, Music, News)
•    Moc wyjściowa: 80Watt RMS (2x20Watt + 1x40Watt (subwoofer))
•    Pasmo przenoszenia: 40Hz-20KHz
•    Pobór mocy w trybie pracy: 19W / w trybie „standby”: <0,5W
•    Wymiary: 720(szer.) x 51(wys.) x 330(gł.)mm
•    Waga: 5kg

Sugerowana cena detaliczna brutto: 499 zł

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.

PODZIEL SIĘ NEWSEM ZE ZNAJOMYMI

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ PONIŻSZE ARTYKUŁY?