BLAUPUNKT CR11 EDITION – kompaktowy radiobudzik już w sprzedaży

Warszawa, 1 grudnia 2015r. – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Audio w Europie, wprowadza na polski rynek nowy radiobudzik CR11 EDITION.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

CR11 EDITION to kompaktowy radiobudzik wyróżniający się ciekawym wyglądem i niezwykłą funkcjonalnością. Urządzenie posiada wbudowany tuner FM z cyfrową syntezą PLL, który pozwala zaprogramować  10 ulubionych stacji radiowych. Na dużym wyświetlaczu LCD wyświetlany jest zegar, który posiada funkcję podwójnego alarmu oraz funkcję drzemki, którą można zaprogramować na odpowiedni czas w przedziale od 5 do 60 minut, dzięki czemu nie grozi nam zaspanie do pracy czy szkoły.

Programowalny jest również tryb podświetlenia wyświetlacza – może on zostać tak ustawiony, aby podświetlenie włączało się wieczorem, a wyłączało rano. Oprócz dwóch niezależnych alarmów do dyspozycji użytkownika pozostaje również możliwość wyboru odpowiedniego trybu alarmu w zależności od tego, czy budzik ma włączać się codziennie, czy tylko w dni robocze lub weekendy. Alarm może być realizowany za pomocą sygnału dźwiękowego, ulubionej stacji radiowej lub jednym z kilku dostępnych odgłosów natury, dzięki czemu pobudka może być miła i przyjemna.

Dzięki wyłącznikowi czasowemu CR11 EDITION wyłączy się po wcześniej określonym przedziale czasowym. W tylnej części obudowy znajduje się złącze USB, które służy do ładowania urządzeń przenośnych. Radiobudzik posiada również gniazdo na baterie, które służą do podtrzymania pamięci w razie wystąpienia braków w dostawie energii elektrycznej. Urządzenie dostarczone jest z 5V zasilaczem sieciowym.
CR11 oferowany jest w limitowanej serii EDITION, która charakteryzuje się obudową w szampańsko-złotym kolorze.

Specyfikacja techniczna

•    Radio PLL FM z pamięcią 10 stacji
•    Zegar z podwójnym alarmem i funkcją drzemki (5-60 minut
•    Port USB do ładowania urządzeń przenośnych
•    Duży wyświetlacz LCD
•    Programowalne  włączanie podświetlenia wyświetlacza
•    Ustawienia alarmu (codzienne, dni robocze, weekendy)
•    Alarm radiem, brzęczykiem lub odgłosami natury
•    Wyłącznik czasowy
•    Zasilanie: DC 5V 550mA
•    Podtrzymanie pamięci: 2×1,5V LR6/AA (brak baterii w zestawie)
•    Wymiary: 188(sz.) x 73(w.) x 46(g.)mm
•    Waga: 0,15kg
Sugerowana cena detaliczna brutto: 109,00 zł

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.

PODZIEL SIĘ NEWSEM ZE ZNAJOMYMI

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ PONIŻSZE ARTYKUŁY?