BLAUPUNKT TRAVEL PILOT 53 EU LMU

Warszawa, 10 listopada 2015r. – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, pionier na rynku nawigacji  samochodowych, wprowadza do sprzedaży nowy model nawigacji Travel Pilot 53  EU LMU.

TP 53 EU LMU
Przenośny system nawigacji Travel Pilot 53 EU LMU to zupełnie nowe urządzenie zawierające całkowicie zmienione, najnowsze oprogramowanie jednostki głównej, ale również posiadające najbardziej aktualne dane mapowe (I kwartał 2015) pokrywające obszar całej Europy z Rosją włącznie, dostarczone przez firmę TomTom. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów Travel Pilot 53 EU LMU będzie można aktualizować za pomocą znanego i cenionego przez użytkowników portalu NAVIEXTRAS, a nie jak do tej pory za pomocą programu Blauup. Zachowując pełną funkcjonalność poprzednich modeli TravelPilot 53 EU również posiada LMU – Lifetime Map Update, który uprawnia użytkownika do corocznej aktualizacji map do momentu zaprzestania eksploatacji lub braku wsparcia tego urządzenia przez firmę Blaupunkt (w zależności co nastąpi pierwsze), ale przez okres nie dłuższy niż 30 lat. Prawo to jest niezbywalne, nie przechodzi zarówno na innego użytkownika, jak i na inny produkt marki Blaupunkt.

Travel Pilot 53 EU LMU wyposażony jest w wysokiej rozdzielczości ekran Cleartype o przekątnej 5” oraz bardzo wydajny procesor CORTEX A7 pracujący z częstotliwością taktowania 800MHz. Oprócz zawansowanej technologii urządzenie jest bardzo estetycznie wykonane, co pozytywnie wpływa na codzienne użytkowanie. Zaokrąglony kształt obudowy, stylizowana na aluminium ramka w kolorze srebrnym okalająca wyświetlacz, wykonana z trwałego tworzywa powierzchnia tylnej części obudowy oraz komfortowy uchwyt, idealnie podkreślają walory użytkowe. W nowym modelu znalazły się wszystkie funkcje podnoszące komfort obsługi. Za pomocą technologii Rapidstart użytkownik po włączeniu urządzenia od razu przechodzi do interfejsu nawigacji. W ten sposób już na samym początku można rozpocząć procedurę wpisywania pożądanej lokalizacji bez potrzeby czekania na pełne uruchomienie oprogramowania. Przycisk menu prowadzi następnie do wpisywania parametrów wyznaczania trasy i otwiera wszystkie wymagane elementy pomocnicze oznaczone intuicyjnymi ikonami.

Kierowca uzyskuje komfortową pomoc w orientacji w terenie za pomocą widoku map 2D lub 3D wraz z dynamiczną funkcją autozoom, realistyczną prezentacją skrzyżowań i zjazdów oraz asystentem pasa ruchu. W trakcie jazdy asystent prędkości za pomocą optycznego lub akustycznego sygnału ostrzega również przed ewentualnym przekroczeniem dozwolonej prędkości.
Poza  doskonałą funkcjonalnością urządzenie posiada bardzo dokładne mapy oraz wiele dodatkowych danych. Urządzenie TravelPilot 53 EU LMU oferuje możliwość zainstalowania bazy radarów wraz z optycznymi i akustycznymi ostrzeżeniami. Usługa ta dostępna jest dla wybranych krajów, za wyjątkiem Niemiec, Austrii i Szwajcarii

Nawigacja oferuje również bogatą bazę Premium POIs, czyli danych dotyczących interesujących miejsc użytku publicznego (Points of Interest).

Specyfikacja techniczna:
•    Procesor  CORTEX A7 800MHz
•    5″ (ok.12,7cm) jasno podświetlany ekran dotykowy o rozdzielczości 480×272 pikseli
•    Wbudowany odbiornik Avanteq TMC
•    Akumulator litowo-polimerowy
•    Wymiary ok.: 132 × 89 × 13mm
•    Mapy TomTom: cała Europa z mapą Rosji włącznie
•    LMU (Lifetime Map Update) – dożywotnia aktualizacja map
•    RapidStart®: natychmiastowy start
•    Wyświetlanie 2D/3D z inteligentnym automatycznym zoomem
•    Asystent prędkości (z funkcją ostrzegania)
•    Ostrzeganie o niebezpieczeństwie (fotoradary)
•    Wyświetlanie RealView® i asystent pasa ruchu
•    Tryb odczytywania nazw ulic / text-to-speech (NIEM./ANG.)
•    GeoDaylight®: zależna od czasu/miejsca zmiana trybu dzień/noc
•    Premium POIs: bogata baza interesujących miejsc

Sugerowana cena detaliczna brutto:  549 zł

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.

PODZIEL SIĘ NEWSEM ZE ZNAJOMYMI

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ PONIŻSZE ARTYKUŁY?