BLAUPUNKT CMP301

Warszawa, 10 listopada 2016 – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Elektroniki Użytkowej w Europie, wprowadza na rynek funkcjonalny,ciśnieniowy ekspres do kawy CMP301.

Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby jego funkcjonalność i komfort obsługi spełnił wymagania i zadowolił najbardziej wymagających użytkowników i pasjonatów kawy. Klasyczny design sprawi, że z łatwością wkomponuje się on w każdą kuchenną przestrzeń.

cmp301_front_mirror

Parzenie kawy rozpoczyna się poprzez włączenie urządzenia, nasypanie  zmielonej kawy do kolby i następnie naciśnięcie przycisku „Przygotowanie kawy”, funkcja stop pozwala na wypełnienie filiżanki napojem o wybranej mocy i objętości. Po jego ponownym naciśnięciu proces parzenia kawy zakończy się, dzięki czemu użytkownik może przygotować taką kawę na jaką aktualnie ma ochotę.

Przy pomocy funkcji spieniania mleka w prosty sposób można stworzyć idealną, perfekcyjnie przygotowaną podgrzaną mleczną piankę do kawy – wystarczy nacisnąć przycisk, chwilę odczekać i cieszyć się jedwabistą, smaczną pianką. Ekspres CMP301 został wyposażony w dwa filtry, aby dać użytkownikowi możliwość przygotowania jednej lub dwóch espresso, które będą idealne i zgodne z teorią uznanych na świecie baristów wg których ta mała filiżanka czarnej kawy powinna być przygotowywana z 7g zmielonej kawy (w zestawie znajdują się dwa filtry jeden o pojemności 7g, drugi 14g kawy). Zbiornik na wodę  1,6l sprawi, że przygotowując kaw  rzadziej będziemy musieli pamiętać o uzupełnianiu wody. Wytrzymała włoska pompa uzyskuje ciśnienie do 15 barów, tak więc nasza kawa nie będzie także odbiegała swoim smakiem od tej, którą serwuje się nam w dobrych kawiarniach.

System podgrzewania wody działający na zasadzie bojlera sprawia, że woda zachowuje stałą temperaturę podczas całego procesu parzenia kawy. Układ kontroli temperatury, w którego skład wchodzą dwa termostaty, zapewni zaś idealną temperaturę parzenia kawy (95°C) oraz efektywny strumień pary wodnej do spieniania mleka (130°C).

Kolejnymi, bardzo ważnymi udogodnieniami, które z pewnością doceni każdy użytkownik, jest zdejmowana kratka i dysza do spieniania oraz wyjmowany pojemnik ociekowy, dzięki czemu regularne czyszczenie urządzenia jest wyjątkowo proste. Zastosowane rozwiązania sprawią, że rachunki za prąd przestaną być naszym zmartwieniem. Wysokowydajny system podgrzewania wody zdecydowanie zmniejsza zapotrzebowanie na energię elektryczną. Moc 850W w zupełności wystarcza, by zapewnić idealne parametry pracy urządzenia. Dodatkowo, jeżeli użytkownik zapomni wyłączyć ekspres, po 15 minutach bezczynności, urządzenie wyłączy się samo.

Specyfikacja techniczna:
•    15barowa wysokociśnieniowa pompa
•    Efektywny system grzewczy zapewnia najlepszą wydajność
•    Idealna temperatura parzenia kawy i spieniania mleka dzięki systemowi dwóch termostatów
•    Może przygotować 1 lub 2 filiżanki espresso
•    Funkcja zatrzymania przepływu wody pozwala uzyskać oczekiwaną wielkości kawy
•    Wyjmowany przeźroczysty zbiornik na wodę 1,6 l
•    Podwójny stalowy filtr by wydobyć z kawy jeszcze więcej aromatu i nadać jej właściwy charakter
•    Łatwy w obsłudze panel z 3 podświetlanymi przyciskami by wygodnie przygotować kawę lub spienić mleko
•    Wyposażony w mechanizmy zabezpieczające przed przegrzaniem i nadmiernym wzrostem ciśnienia
•    Odłączana dysza spieniająca oraz wyjmowana tacka spływowa dla komfortu czyszczenia
•    Stalowa taca do podgrzewania filiżanek
•    Automatyczne wyłączanie
•    Zasilanie 220-240V~50Hz, moc: 850W
•    Wymiary: 30 x 24 x 30 cm
•    Waga: 3,2 kg
•    Kod EAN: 5901750501418

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio. Obecnie marka w swoim portfolio posiada takie kategorie urządzeń jak car-audio, home audio, małe AGD, klimatyzacje, telewizory, systemy alarmowe, duże AGD do zabudowy.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.

PODZIEL SIĘ NEWSEM ZE ZNAJOMYMI

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ PONIŻSZE ARTYKUŁY?