BLAUPUNKT MS40BT

Warszawa, 22 listopada 2016 – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów z branży Elektroniki Użytkowej w Europie, wprowadza na rynek nową mikrowieżę MS40BT posiadającą bardzo atrakcyjny, nowoczesny wygląd oraz niezwykłą ergonomię. Charakteryzuje się ona wysoką jakością wykonania i bogactwem funkcji przy zachowaniu bardzo łatwej obsługi.

Blaupunkt MS40BT

Mikrowieża MS40BT wyposażona jest w napęd do odtwarzania klasycznych płyt CD, płyt nagrywanych CD-R oraz wielokrotnego zapisu CD-RW, dzięki czemu użytkownik może posłuchać płyt swoich ulubionych wykonawców w każdej chwili gdy ma na to ochotę. Oprócz tradycyjnego formatu CD-Audio, możliwe jest odtwarzanie plików MP3 nagranych na wyżej wymienionych nośnikach. Urządzenie posiada również wbudowany moduł Bluetooth, który obsługuje bezprzewodową transmisję plików muzycznych zawartych w kompatybilnych urządzeniach przenośnych tj. smartfony czy tablety. Użytkownik ma również do dyspozycji wbudowany tuner obsługujący częstotliwości FM i mający możliwość wprowadzenia do pamięci aż 50 ulubionych stacji radiowych, nie ma konieczności każdorazowego przeszukiwania częstotliwości celem znalezienia tej jednej wybranej.

W dolnej części przedniego panelu znajduje się gniazdo USB, do którego możliwe jest podłączenie wszelkich kompatybilnych przenośnych nośników USB i odtwarzanie z nich plików muzycznych zapisanych w formacie MP3 we własnej bibliotece muzycznej. Urządzenie obsługuje nośniki o maksymalnej pojemności do 32GB. Złącze USB może służyć również do ładowania urządzeń mobilnych energią elektryczną o wartości 5V – 500mA. Obok gniazda USB umiejscowione jest złącze słuchawkowe, które pozwala na dyskretny odsłuch wszelkich dostępnych źródeł dźwięku, zawsze wtedy gdy nie chcemy przeszkadzać pozostałym domownikom. Wejście AUX-IN znajdujące się tuż obok gniazda słuchawkowego pozwala na przewodowe podłączenie wszelkich innych urządzeń, które posiadają wyjście sygnału audio.

Na jasnym wyświetlaczu LED dostępny jest zegar z funkcją alarmu, dzięki czemu mikrowieżę można zaprogramować tak, aby włączała się automatycznie o wcześniej ustalonej godzinie i budziła nas do pracy za pomocą ulubionej muzyki. Tuż obok wyświetlacza znajduje się duże pokrętło do regulacji głośności, a przyciski funkcyjne zostały umieszczone na górnej części obudowy.

MS40BT posiada niesamowite brzmienie, które zawdzięcza niezwykle wydajnemu wzmacniaczowi, generującemu aż 300 Watt mocy maksymalnej.  Łączna moc znamionowa wynosi 100 Watt RMS. Nowocześnie zaprojektowane dwudrożne głośniki posiadają tekstylny kopułkowy przetwornik wysokotonowy oraz skuteczny głośnik średnio niskotonowy z polipropylenową membraną. Duża moc wzmacniacza w połączeniu z korektorem parametrycznym i wysokiej jakości głośnikami zamkniętymi w obudowie typu bass reflex oferuje bardzo dobre brzmienie w całym zakresie częstotliwości z lekkim uwydatnieniem najniższych rejestrów.

Do urządzenia dołączony jest pilot zdalnego sterowania, za pomocą którego możliwa jest pełna obsługa wszystkich dostępnych funkcji, co dopełnia komfortu obsługi. MS40BT to propozycja dla każdego, kto ceni sobie bardzo dobre brzmienie, dużą funkcjonalność, nowoczesną technologię i oryginalny wygląd oraz wysoką jakość wykonania.

Funkcje i specyfikacja:
•    Odtwarzacz CD z odczytem plików MP3
•    Obsługa formatów CD/-R/-RW/MP3
•    Bluetooth do odtwarzania muzyki ze smartfonów i tabletów
•    Radio FM z cyfrową syntezą PLL i pamięcią 50 stacji
•    Wejście USB od odtwarzania muzyki
•    Moc maksymalna: 300W (2x150W)
•    Moc wyjściowa: 100W RMS (2x50W)
•    Equalizer: Flat, Classic, Pop, Rock, Jazz
•    Zegar z alarmem
•    Wyświetlacz LED
•    Wejście AUX / Gniazdo słuchawkowe
•    Pilot zdalnego sterowania
•    Zasilanie sieciowe: AC 230V~50Hz
•    Zgodność z ERP 2
•    Wymiary głośników: 140(szer.) x 300(wys.) x 210(gł.)mm
•    Wymiary urządzenia: 230(szer.) x 150(wys.) x 230(gł.)mm
•    Waga: 6.8 kg
•    Kod EAN: 5901750501296

Sugerowana cena detaliczna brutto: 499   zł

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio. Obecnie marka w swoim portfolio posiada takie kategorie urządzeń jak car-audio, home audio, małe AGD, klimatyzacje, telewizory, systemy alarmowe, duże AGD do zabudowy.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.

PODZIEL SIĘ NEWSEM ZE ZNAJOMYMI

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ PONIŻSZE ARTYKUŁY?