Warszawa, 8 października 2015 – Firma 2N-Everpol wyłączny dystrybutor produktów marki Clarion w Polsce, wprowadza do sprzedaży najnowszy model stacji multimedialnej: NX405E. Urządzenie w formacie 2-DIN oferuje pełen zestaw funkcji multimedialnych, jak i szereg innowacyjnych rozwiązań. Ekran LED obsługujący gesty wielodotykowe, polskie menu ekranowe, nawigacja z najnowszym oprogramowaniem iGO NextGen, odtwarzacz płyt CD/DVD, wejścia USB i HDMI to tylko niektóre cechy wyróżniające NX405E.

NX405E-EU
Przedstawiamy Państwu NX405E – najnowszą stację multimedialną marki CLARION.
Jest to następca cenionego za wszechstronność modelu NX404E, który stale cieszy się uznaniem wielu użytkowników.

NX405E to ergonomiczne i komfortowe w obsłudze urządzenie w formacie 2-DIN. Posiada intuicyjne menu ekranowe z możliwością wyboru języka polskiego oraz wieloma opcjami indywidualnego konfigurowania wyglądu, jak wybór podstawowych skrótów na ekranie szybkiego dostępu, zmiana tapety tła na jedną z wgranych fabrycznie lub własną, czy możliwość dostosowania podświetlenia przycisków, wybierając spośród 728 kombinacji kolorów. Oczywiście oferuje również wszystkie multimedialne funkcje, które powinny znaleźć się na wyposażeniu produktu najwyższej klasy:

•    czytelny, podświetlany diodami LED ekran LCD o przekątnej 6,2” i rozdzielczości 800 x 480 pikseli, sterowany za pomocą gestów wielodotykowych,
•    czuły tuner RDS z funkcją Radio Text i pamięcią 24 stacji radiowych (18 w paśmie FM i 6 w paśmie AM),
•    napęd płyt CD/DVD umożliwiający odtwarzanie tłoczonych i nagrywanych płyt z filmami i muzyką w wielu formatach,
•    moduł Bluetooth do bezpiecznego prowadzenia rozmów telefonicznych oraz streamingu muzyki z powiązanych telefonów,
•    nawigację GPS z oprogramowaniem iGO NextGen, wyposażoną w tuner TMC i mapy całej Europy z 30 dniową gwarancją darmowej aktualizacji do najnowszej dostępnej wersji,
•    oraz cały zestaw wejść i wyjść (USB, HDMI, RCA, mini-jack) umożliwiających dodatkową rozbudowę, które czynią ten produkt niezwykle uniwersalnym.

Dzięki 2 tylnym wejściom USB użytkownik może odtwarzać zarówno pliki muzyczne, jak i filmy z przenośnych pamięci. Jedno z wejść dodatkowo umożliwia komfortową współpracę z iPhonem/iPodem, dzięki temu zawartość urządzenia można przeglądać i odtwarzać, obsługując je z poziomu ekranu dotykowego stacji multimedialnej. Wejście HDMI umożliwia podłączenie dowolnego źródła dźwięku i obrazu, jak przenośny komputer, kamera wideo czy smartfon. Dodatkowe dwa wejścia AUX AV umożliwiają podłączenie kolejnych urządzeń zewnętrznych – tylne wejście RCA daje możliwość wprowadzenia sygnału z urządzenia zamontowanego na stałe w samochodzie, natomiast przednie mini-jack służy do szybkiego podłączenia urządzeń przenośnych.
NX405E współpracuje również z tunerem cyfrowej radiofonii DAB lub cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T, a dzięki dostępnym interfejsom z ekranu dotykowego obsługiwać można nie tylko tunery telewizyjne marki Clarion, ale również doskonale Państwu znane tunery DVB-T Audiomedia DT30HD i DT40HD.
Wejście dla kamery cofania gwarantuje komfortowe parkowanie, natomiast dla posiadaczy samochodów z kierownicą wielofunkcyjną przygotowano wejście mini-jack dla interfejsu fabrycznego sterowania.

Produkty CLARION od lat słyną z dobrej jakości dźwięku. Podobnie i tutaj dzięki mocnemu wzmacniaczowi 4x45W i dodatkowym funkcjom jak Beat EQ, Magna Bass EX, czy zestaw filtrów górno i dolno przepustowych słuchanie ulubionych nagrań będzie czystą przyjemnością. Gdyby jednak ambicje użytkownika okazały się być jeszcze większe, oczywiście jest możliwość rozbudowy systemu audio o zewnętrzne wzmacniacze i mocniejsze głośniki dzięki 3 parom wyjść RCA z niezależną regulacją poziomu i fazy subwoofera.
Ponadto wyjście AV dla drugiej strefy umożliwia stworzenie niezależnie sterowanego centrum samochodowej rozrywki, gdzie kierowca może skupić się na prowadzeniu auta i bezpiecznie podążać do celu według wskazówek z nawigacji GPS, a pasażerowie z tylnych siedzeń mogą bawić się oglądając np. filmy na dodatkowym monitorze sufitowym.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.clarion.pl

Sugerowana cena detaliczna (brutto): 3299 zł

O firmie CLARION
W rankingu magazynu Automotive News firma Clarion znajduje się na liście 93 największych globalnych dostawców sprzętu OEM. Jako spółka zależna objęta konsolidacją firma Clarion jest od 2007 roku częścią grupy Hitachi. Od 1940 roku firma Clarion jest międzynarodowym liderem na rynku samochodowego sprzętu audio i sprzętu elektronicznego. Firma zajmuje się rozwojem, inżynierią, projektowaniem, wykonawstwem, sprzedażą i marketingiem samochodowych produktów, które zapewniają rozrywkę, nawigację, komunikację oraz bezpieczeństwo i są przeznaczone dla branży samochodowej, w tym dla segmentu pojazdów rekreacyjnych. Firma Clarion zatrudnia ponad 10 000 pracowników na całym świecie oraz posiada 12 fabryk w 10 krajach. Oddziały firmy w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji i w Australii zajmują się marketingiem oraz sprzedażą. Adres internetowy firmy Clarion to www.clarion.com.

Wyłącznym dystrybutorem produktów marki Clarion w Polsce jest: 2N-Everpol Sp. z o.o.