CLARION NX706E

Warszawa, 29 lipca 2016 – Firma 2N-Everpol wyłączny dystrybutor produktów marki Clarion w Polsce, wprowadza do sprzedaży najnowszy model stacji multimedialnej NX706E, która dzięki niezwykłemu wyposażeniu oraz bogatej funkcjonalności gwarantuje wygodną i płynną obsługę wielu cyfrowych mediów oferując przy tym dźwięk najwyższej jakości.

NX706E-EU

Urządzenie posiada elektrycznie uchylany panel z 7-calowym ekranem LED o rozdzielczości 800 × 480 pikseli. Nowoczesny interfejs graficzny posiada duże i wyraźne ikony, które gwarantują wyjątkowo wygodną obsługę dotykiem, a gesty przesuwania palcem pozwalają przewijać ekrany map, wybierać muzykę i wykonywać inne czynności. Jednolita czarna ramka zapewnia elegancki i ponadczasowy wygląd, a niezbędne przyciski rozmieszczone są tylko u dołu, aby nie burzyć prostej i estetycznej formy. Zdalną obsługę zapewnia dołączony pilot na podczerwień oraz wejście mini-jack dla opcjonalnego interfejsu sterowania z kierownicy.

NX706E standardowo wyposażone jest w tuner radiowy AM/FM z RDS i funkcją RadioText oraz odtwarzacz płyt CD/DVD, zapewnia jednak obsługę wielu innych źródeł dźwięku. Dwa wejścia USB umożliwiają odczytywanie plików audio i wideo z pamięci przenośnych, a zastosowanie szybkiego i wydajnego procesora umożliwia bezproblemowe odtwarzanie plików wysokiej jakości wideo H.264 oraz bezstratnie kompresowanych plików audio FLAC o rozdzielczości nawet 24bity/96kHz.

Szczególnie wygodna jest obsługa iPhone’a czy iPoda. Po podłączeniu do dedykowanego złącza USB w NX706E wyświetlają się informacje o utworze i okładka albumu, a intuicyjna obsługa odtwarzania zapewnia komfortowe wyszukiwanie wykonawców, utworów i innych elementów. Wystarczy wprowadzić od 1 do 3 znaków nazwy szukanego elementu, aby wyświetlić szybkie wyniki i błyskawicznie rozpocząć odtwarzanie. Przeszukiwanie zawartości odtwarzacza to jednak nie wszystko – stacja multimedialna do samochodu NX706E umożliwia dodatkowo korzystanie z funkcji Siri Eyes Free. Wystarczy połączyć iPhone’a w parę z NX706E za pośrednictwem Bluetooth® oraz nacisnąć i przytrzymać przycisk VOICE na panelu, aby uruchomić funkcję Siri i przejść do bezpiecznej, wygodnej obsługi podczas jazdy. Wystarczy powiedzieć słowo, aby sprawdzić pocztę e-mail czy harmonogram, odtworzyć muzykę przechowywaną na iPhonie lub wykonać inne czynności.

Stacja posiada również wejście HDMI, za pomocą którego podłączyć można dowolne urządzenie audio-wideo wyposażone w wyjście HDMI i odtwarzać jego zawartość na ekranie, słuchając dźwięku przez samochodowy zestaw audio. Smartfon, kamera wideo czy laptop może posłużyć jako kolejne cyfrowe źródło dźwięku i obrazu.
Do dyspozycji mamy również wejście dla opcjonalnego tunera DAB404E, dzięki któremu zyskamy dostęp do cyfrowej radiofonii DAB, wejście AV RCA, do którego podłączyć można choćby tuner cyfrowej telewizji naziemnej, wejście dla kamery cofania, która zapewni komfort manewrowania autem oraz wyjście AV do obsługi drugiej strefy, aby zapewnić rozrywkę pasażerom na tylnych siedzeniach.

Wbudowany moduł Bluetooth obsługuje oczywiście funkcje zestawu głośnomówiącego, jak i bezprzewodowego przesyłania muzyki – audiostreaming. W zestawie oprócz wbudowanego mikrofonu znajduje się również mikrofon zewnętrzny.

NX706E to stacja multimedialna, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wymagających słuchaczy muzyki. Dysponuje niezłym wzmacniaczem o mocy 4 x 50W, gdy jednak zechcemy podłączyć zewnętrzne wzmacniacze skorzystać można z 6 liniowych wyjść RCA i wbudowanych filtrów górno i dolnoprzepustowych. 15-pasmowy korektor graficzny zapewni możliwość indywidualnego ustawienia barwy dźwięku oddzielnie dla każdego źródła, oddzielnie regulować można również poziom głośności każdego z dostępnych źródeł dźwięku.

Niezwykłą gratką dla audiofili i najbardziej wymagających słuchaczy jest cyfrowe wyjście optyczne SPDIF w standardzie Toslink. W menu urządzenia wybrać można, rodzaj wyjścia sygnału audio pomiędzy analogowym i cyfrowym, częstotliwość próbkowania sygnału cyfrowego 48 lub 96kHz, oraz czy poziom głośności wyjścia cyfrowego ma być stały, czy regulowany ze stacji multimedialnej. Podłączenie NX706E za pomocą światłowodu do zewnętrznego przetwornika cyfrowo/analogowego wysokiej jakości zagwarantuje solidną podstawę w budowaniu zaawansowanych i bezkompromisowych systemów CAR Hi-Fi.

Nawigacja GPS z wbudowanym tunerem TMC zapewnia swobodne podróżowanie dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu. iGO NextGen oferuje odświeżony przejrzysty interfejs oraz wszystko co jest potrzebne do szybkiego i skutecznego dotarcia na miejsce. Funkcje prostego wprowadzania miejsca docelowego, głosowego informowania o kolejnych zakrętach, personalizowane funkcje kierowcy oraz bazę danych interesujących miejsc tj. parki narodowe, restauracje czy stacje benzynowe. Na dostarczonej 8GB karcie microSD mieszczą się mapy 47 krajów Europy, a dzięki gwarancji najnowszych map każdy użytkownik otrzymuje możliwość bezpłatnej aktualizacji map do najnowszej dostępnej wersji w ciągu 30 dni od uruchomienia urządzenia. Aktualizacja zawartości odbywa się za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej https://clarion.naviextras.com.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 3999zł

Więcej informacji na stronie www.clarion.pl.

O firmie Clarion.

Clarion, jako spółka zależna objęta konsolidacją firma Clarion jest od 2007 roku częścią grupy Hitachi. Od 1940 roku firma Clarion jest międzynarodowym liderem na rynku samochodowego sprzętu audio i sprzętu elektronicznego. Zajmuje się rozwojem, inżynierią, projektowaniem, wykonawstwem, sprzedażą i marketingiem samochodowych produktów, które zapewniają rozrywkę, nawigację, komunikację oraz bezpieczeństwo i są przeznaczone dla branży samochodowej, w tym dla segmentu pojazdów rekreacyjnych. Firma Clarion zatrudnia ponad 10 000 pracowników na całym świecie oraz posiada 12 fabryk w 10 krajach. Oddziały firmy w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji i w Australii zajmują się marketingiem oraz sprzedażą. Adres internetowy firmy Clarion to www.clarion.com.

Wyłącznym dystrybutorem produktów marki Clarion w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.

PODZIEL SIĘ NEWSEM ZE ZNAJOMYMI

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ PONIŻSZE ARTYKUŁY?