BLAUPUNKT MS12BT

Warszawa, 15 grudnia 2015r. – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Audio w Europie, wprowadza na polski rynek nową mikrowieżę z Bluetooth MS12BT.

MS12BT_front_mirrorUrządzenie wyposażone jest w napęd umożliwiający odtwarzanie płyt CD zarówno z tradycyjnymi plikami audio, jak również plikami MP3 nagranymi na płytach pojedynczego i wielokrotnego zapisu (CR-R/CD-RW).  Mikrowieża wyposażona jest również w moduł Bluetooth, dzięki któremu możliwe jest odtwarzanie plików dźwiękowych zapisanych w pamięci wszelkich mobilnych urządzeń takich jak smartfony, tablety czy laptopy, co daje Ci możliwość wprowadzenia tanecznej atmosfery w swoim domu. Do dyspozycji użytkownika dostępny jest również tuner z cyfrową syntezą PLL oraz możliwością wprowadzenia do pamięci 30 ulubionych stacji radiowych. Odpowiedni odbiór fal radiowych realizowany jest za pomocą wbudowanej, przewodowej anteny umieszczonej w tylnej części mikrowieży. Dzięki funkcji szybkiego wyszukiwania stacji radiowych możliwy jest bezpośredni wybór częstotliwości ulubionej stacji radiowej za pomocą klawiatury numerycznej na pilocie zdalnego sterowania.

W przedniej części urządzenia zlokalizowany jest port USB, dzięki któremu możliwe jest podłączenie różnego rodzaju pamięci USB i odtwarzanie zapisanych plików muzycznych w osobistej bibliotece muzycznej. Obok złącza USB dostępne jest gniazdo AUX minijack, które może obsługiwać wszelkie przenośne odtwarzacze plików audio oraz inne źródła dźwięku, tak więc zawsze kiedy masz na to chęć możesz posłuchać swoich ulubionych wykonawców. Moc wyjściowa wbudowanego wzmacniacza wynosi 5W RMS na kanał, a moc maksymalna całego zestawu to 30W. W celu dopasowania profilu brzmienia do własnych preferencji MS12BT posiada regulację wysokich i niskich tonów. Do zestawu dołączone są głośniki z membranami wykonanymi z celulozy, co w połączeniu z drewniana obudową typu bass reflex zapewnia bardzo przyjemne, ciepłe brzmienie. Estetycznie wykonane maskownice głośników oraz korpus z wysokiej jakości materiałów łatwo wpasuje się w każdą przestrzeń – zarówno biurową, jak i domową. Niebieski wyświetlacz LCD oraz pilot zdalnego sterowania obsługujący wszystkie funkcje urządzenia zdecydowanie ułatwiają codzienne użytkowanie.

Specyfikacja techniczna:
•    Odtwarzacz CD z odczytem plików MP3
•    Obsługa formatów CD/-R/-RW/MP3
•    Bluetooth do bezprzewodowego odtwarzania muzyki ze smartfonów i tabletów
•    Radio FM z cyfrowa synteza PLL i pamięcią 30 stacji
•    Wejście USB od odtwarzania muzyki
•    Moc maksymalna: 30W (2x15W)
•    Moc wyjściowa: 10W RMS (2x5W)
•    Regulacja niskich i wysokich tonów
•    Niebieski wyświetlacz LED
•    Wejście audio minijack 3,5mm
•    Pilot zdalnego sterowania
•    Zasilanie sieciowe: AC 230V~50Hz
•    Zgodność z ERP 2 dla wyższej wydajności energetycznej: <1 wat zużycia energii w trybie stand-by
•    Wymiary urządzenia: 170(szer.) x 140(wys.) x 220(gł.)mm
•    Wymiary głośników: 145(szer.) x 220(wys.) x 177(gł.)mm
•    Waga: 1,85kg

 Sugerowana cena detaliczna brutto: 379 zł

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.

PODZIEL SIĘ NEWSEM ZE ZNAJOMYMI

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ PONIŻSZE ARTYKUŁY?