BLAUPUNKT BT01OR

Warszawa, 10 grudnia 2015r. – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Audio w Europie, wprowadza na polski rynek przenośny głośnik Bluetooth BT01OR w żywym kolorze pomarańczowym.

BT01OR _front_mirrorBT01OR to kolejne urządzenie z serii niewielkich, przenośnych głośników z wbudowanym modułem Bluetooth, który zapewnia przesyłanie plików muzycznych za pomocą profilu A2DP z wielu różnych urządzeń mobilnych takich jak smartfony, tablety czy laptopy, dzięki czemu możemy odtwarzać ulubione utwory z własnej biblioteki muzycznej. Głośnik posiada również wbudowany tuner radiowy z możliwością wprowadzenia do pamięci 60 ulubionych stacji FM, tak więc nie ma konieczności przeszukiwania całego zakresu częstotliwości w celu znalezienia ulubionej rozgłośni. W obudowie urządzenia znalazł się port do odczytu plików dźwiękowych zapisanych na kartach microSD. BT01OR obsługuje nośniki o maksymalnej pojemności 32GB. Dzięki złączu AUX możliwe jest podłączenie wszelkich innych urządzeń odtwarzających ulubioną muzykę. Moc wyjściowa wbudowanego wzmacniacza wynosi 2Watt. Głośnik zasilany jest wbudowanym akumulatorem o pojemności 400mAh, który może być ładowany za pomocą złącza micro USB przy pomocy dostarczonego przewodu. Czas pracy baterii wynosi około 3-4 godzin w zależności od poziomu głośności i wybranego źródła dźwięku.

Ze względu na swoje niewielkie gabaryty BT01OR będzie idealnym dopełnieniem każdego tabletu czy komputera przenośnego.

Specyfikacja techniczna:

•    Bluetooth do odtwarzania muzyki poprzez profil audiostreaming (A2DP)
•    Radio FM z pamięcią 60 stacji
•    Odtwarzacz MP3 micro SD (do 32GB)
•    Wejście AUX minijack (kabel w zestawie)
•    Moc wyjściowa: 1 x 2W RMS
•    Zasilanie bateryjne:  wbudowany akumulator wymienny (400mAh)
•    Ładowanie poprzez złącze mini USB (kabel w zestawie)
•    Czas pracy na baterii:  3-4 godziny / Czas ładowania:  7 godzin
•    Wymiary: 70(szer.) x 60(wys.) x 70(gł.)mm
•    Waga:  0,16kg

Sugerowana cena detaliczna brutto: 79 zł

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.

PODZIEL SIĘ NEWSEM ZE ZNAJOMYMI

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ PONIŻSZE ARTYKUŁY?