Firma BLAUPUNKT, lider branży Car Audio oraz innowacyjnych rozwiązań do samochodu wprowadza do sprzedaży nowy zestaw głośnomówiący BLUETOOTH BT DF 114.

bp_BT_DRIVE_FREE_114_02_11112014-1024x767

Urządzenie BLUETOOTH DRIVE FREE 114 to bardzo praktyczny i zawierający najnowsze rozwiązania technologiczne zestaw głośnomówiący. Został on skonstruowany z myślą o użytkownikach, którzy podczas jazdy samochodem, nie narażając siebie ani innych uczestników ruchu, chcą w bezpieczny sposób korzystać z telefonu komórkowego. Urządzenie stworzone jest również dla kierowców, którzy dużo podróżują i chcą uniknąć mandatu za rozmowę przez komórkę podczas prowadzenia samochodu. Dodatkową zachętą do zakupu BLUETOOTH DRIVE FREE 114 jest koszt zakupu, który jest zdecydowanie niższy od wysokości mandatu.

Wbudowany moduł Bluetooth w wersji V4.0 współpracuje z większością smartfonów i telefonów komórkowych, zapewniając najwyższą jakość połączeń, a funkcja NFC (zbliżeniowe parowanie urządzeń) sprawia, że proces komunikacji pomiędzy urządzeniami nigdy nie był tak łatwy.

Multi-pairing to właściwość, która pozwala na jednoczesną obsługę dwóch telefonów komórkowych, a funkcja D.S.P, dzięki redukcji szumów i eliminacji zakłóceń, emituje doskonałą jakość dźwięku, co pozwala prowadzić swobodną i zrozumiałą rozmowę.
Urządzenie BT Drive Free 114 obsługuje również funkcję A2DP. Dzięki tej formie bezprzewodowej transmisji danych można za pomocą BT Drive Free 114 odtworzyć zapisane w telefonie komórkowym utwory muzyczne i cieszyć się ulubionymi dźwiękami podczas długich podróży. W przypadku połączenia telefonicznego odtwarzanie muzyki zostanie przerwane i będzie kontynuowane po zakończeniu rozmowy.
BT DRIVE FREE 114 posiada uniwersalny przycisk funkcyjny, dzięki któremu możemy parować urządzenia, odbierać i odrzucać połączenia, włączać i wyłączać zestaw głośnomówiący, ponownie wybierać ostatni numer oraz uruchamiać aktywację głosem.

Wbudowany wymienny akumulator litowo – jonowy o pojemności 500mAh zapewnia do 15 godzin łącznego czasu rozmowy, a w trybie „stand-by” zachowuje gotowość do pracy nawet przez 500 godzin. Czas pełnego ładowania akumulatora wynosi około 3 godzin. Zakres pracy tego urządzenia to około 10 metrów.

Niewątpliwym atutem zestawu jest obudowa z gumową powierzchnią oraz klips do montażu zestawu w osłonie przeciwsłonecznej. Akcesoria te sprawiają, że jest to bardzo poręczne i przydatne urządzenie. Można z niego korzystać nie tylko w samochodzie ale również w biurze, czy wszędzie tam, gdzie nie możemy używać rąk celem przeprowadzenia połączenia telefonicznego. Z zestawem głośnomówiącym otrzymujemy również ładowarkę samochodową, przewód USB oraz instrukcję obsługi.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 119zł

Dane techniczne:

• Bluetooth-specyfikacja: V 4.0 z NFC (Near Field Communication)
• Zakres częstotliwości 2.4 GHz Spectrum
• Uniwersalny przycisk funkcyjny do: parowania, odbioru połączenia,
odrzucenia połączenia, włączania/wyłączania, ponownego wybierania ostatniego numeru, aktywacji głosem
• Bateria: Li-Ion 3,7 V 500mAh, wielokrotnego ładowania, wymienna
• Waga: ~ 60 g
• Wymiary: 107 x 48 x 15 mm (Dx SxW)
• Czas rozmowy: do 15 h
• Tryb – Standby: do 500 h
• Czas ładowania: 3 h
• Zakres pracy: do 10 metrów
• Zawartość zestawu: Zestaw głośnomówiący, uchwyt do mocowania
w osłonie przeciwsłonecznej, ładowarka samochodowa, przewód
USB, instrukcja obsługi

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.