BLAUPUNKT BT15CLOCK

Warszawa,  23 lutego 2016 –  Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Audio w Europie, wprowadza na polski rynek nowy przenośny głośnik Bluetooth BT15CLOCK z radiem FM i budzikiem.

BT15 CLOCK_front_mirrorBT15CLOCK to urządzenie charakteryzujące się niezwykłą funkcjonalnością, eleganckim minimalistycznym wyglądem oraz wysoką jakością wykonania. Głośnik ten umożliwia odtwarzanie plików dźwiękowych z różnego rodzaju urządzeń przenośnych tj. smartfony, tablety czy laptopy. Ma on również zastosowanie wszędzie tam, gdzie możliwe jest podłączenie zewnętrznego przetwornika przy pomocy modułu Bluetooth.

W tylnej części obudowy znajduje się slot kart pamięci kompatybilny z takimi formatami jak microSD, SDHC, SDXC. Urządzenie obsługuje nośniki o maksymalnej pojemności 128GB. Tak wysoka wartość pozwala na obsługę nie tylko plików MP3 czy WMA, ale także formatu WAV o zdecydowanie większych rozmiarach. Czytnik odtwarza również format bezstratnej kompresji dźwięku FLAC.

Obok slotu kart pamięci dostępne jest również złącze AUX do podłączenia wszelkich innych źródeł dźwięku. Gniazdo micro USB służy jedynie do ładowania wewnętrznego akumulatora.

BT15 CLOCK posiada również wbudowany tuner FM z możliwością wprowadzenia do pamięci aż 50 stacji. Na przedniej ściance dostępny jest duży, niebieski wyświetlacz LCD, który informuje o wybranym źródle dźwięku oraz wyświetla aktualną godzinę. Wbudowany zegar posiada również funkcję alarmu, który może być realizowany za pomocą sygnału dźwiękowego przy odpowiednio naładowanej baterii lub w trakcie jej ładowania.

Urządzenie dysponuje wzmacniaczem o łącznej mocy 10Watt RMS, co w połączeniu z dwoma skutecznymi przetwornikami oraz pasywną membraną umieszczoną w tylnej części obudowy zapewnia bardzo dobry dźwięk zarówno przy cichym, jak i nieco głośniejszym odsłuchu. Wbudowany akumulator o pojemności 4000mAh pozwala na około 6 godzin ciągłej pracy urządzenia. Cykl pełnego ładowania zajmuje około 4 godzin.

Funkcje i specyfikacja:
•    Bluetooth do odtwarzania muzyki poprzez profil audiostreaming (A2DP)
•    Odtwarzacz microSD/SDHC/SDXC (do 128GB)
•    Odtwarzanie plików MP3/WMA/WAV/FLAC
•    Radio FM z pamięcią 50 stacji
•    Wejście AUX
•    Budzik
•    Moc wyjściowa: 2 x 5W RMS
•    Zasilanie bateryjne:  wbudowany akumulator  (4000mAh)
•    Ładowanie poprzez złącze micro USB (kabel w zestawie)
•    Czas pracy na baterii:  6 godzin / Czas ładowania:  4 godziny
•    Wymiary: 187(szer.) x 65(wys.) x 54(gł.)mm
•    Waga:  0,55kg
Sugerowana cena detaliczna brutto:229 zł

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.

PODZIEL SIĘ NEWSEM ZE ZNAJOMYMI

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ PONIŻSZE ARTYKUŁY?