BLAUPUNKT CR12BK / CR12WH

Warszawa,  25 lutego 2016 –  Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Audio w Europie, wprowadza na polski rynek nowy radiobudzik CR12WH/CR12BK.

CR12BK_front_mirrorCR12 to lekki, a jednocześnie dysponujący dosyć dużym wyświetlaczem radiobudzik, kształtem nawiązujący do bardzo dobrze przyjętego wcześniej i znanego na rynku modelu CR7BK. Urządzenie posiada wbudowany tuner FM z możliwością zapisania w pamięci 10 stacji radiowych, dzięki czemu nie ma konieczności każdorazowego wyszukiwania ulubionej stacji radiowej. Zegar dysponuje funkcją podwójnego alarmu oraz drzemki, dzięki czemu użytkownik ma możliwość zapewnienia sobie jeszcze chwili słodkiego snu, mając zarazem pewność, że nie spóźni się na umówione spotkanie. Budzenie może być realizowane za pomocą sygnału dźwiękowego lub wybranej stacji radiowej, decyzja o sposobie budzenia należy więc do użytkownika.

CR12WH_front_mirror

Użytkownik ma także do dyspozycji termometr wskazujący zarówno temperaturę wewnątrz pomieszczenia, jak i temperaturę zewnętrzną –  dzięki zastosowaniu bezprzewodowego czujnika.

Zarówno zegar, jak i informacje z czujników temperatury wyświetlane są na dużym, bardzo czytelnym wyświetlaczu LCD, dzięki czemu możliwe jest odczytanie aktualnej godziny nawet z większej odległości.  Wyświetlacz posiada także funkcję przyciemnienia w zależności od preferencji użytkownika. Radiobudzik zasilany jest dołączonym zasilaczem o wartości 5V oraz posiada slot na baterię podtrzymującą pamięć wcześniej wykonanych ustawień. CR12 oferowany jest w dwóch wariantach kolorystycznych odpowiednio oznaczonych symbolami – biały CR12WH oraz czarny CR12BK.

Funkcje i specyfikacja:
•    Radio FM PLL z pamięcią 10 stacji
•    Zegar z funkcja podwójnego alarmu i drzemki
•    Czujnik temperatury zewnętrznej (433MHz)
•    Wbudowany czujnik temperatury wewnętrznej
•    Duży wyświetlacz LCD
•    Przyciemnianie wyświetlacza
•    Alarm radiem lub brzęczykiem
•    Zasilacz sieciowy: DC 5V
•    Podtrzymanie pamięci: 1xCR2032 (nie załączona w zestawie)
•    Wymiary: 253(szer.) x 71(wys.) x 45(gł.)mm
•    Waga: 0,2kg

Sugerowana cena detaliczna brutto: 199 zł

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.

PODZIEL SIĘ NEWSEM ZE ZNAJOMYMI

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ PONIŻSZE ARTYKUŁY?