BLAUPUNKT BRIGHTON 170BT

Warszawa, 11 lipca 2017 – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Car audio, wprowadza na polski rynek nowy model radioodtwarzacza samochodowego Brighton 170BT.

Chcesz, aby wysokiej jakości i czysty dźwięk towarzyszył Ci podczas każdej wakacyjnej lub służbowej podróży, a pokonywana trasa dzięki ulubionym utworom mijała szybko i przyjemnie? Radioodtwarzacz Brighton 170BT marki Blaupunkt pozwoli słuchać muzyki na wiele sposobów, uatrakcyjni podróż Tobie i pasażerom, będzie świetnym kompanem i zmieni jazdę samochodem w odpoczynek.

Wbudowany tuner FM/AM pozwali wypełnić wnętrze auta ulubioną muzyką bądź wiadomościami z wybranej stacji radiowej, a funkcja RDS (Radio Data System), oprócz poprawy jakości odbioru i strojenia, wyświetli dodatkowe informacje, takie jak tytuł aktualnie nadawanego utworu, datę i godzinę czy nazwę stacji. W pamięci radia można zapisać do 30 wybranych rozgłośni radiowych, dzięki czemu nie trzeba każdorazowo wyszukiwać odpowiedniej częstotliwości i można poświęcić całą uwagę sytuacji panującej na drodze.

Ulubionych dźwięków można słuchać z kilku źródeł. Wbudowany moduł Bluetooth umożliwia bezprzewodową transmisję muzyki z urządzeń zgodnych z tą technologią, a dodatkowo funkcja EDR (Enhanced Data Rate) zwiększa prędkość przesyłania danych do 3 Mbps, co wyeliminuje ewentualne zakłócenia w odbiorze. Umieszczony na przednim panelu port USB pozwoli na podłączenie różnego rodzaju urządzeń pamięci masowej. Za panelem znajduje się slot na karty SD i SDHC o maksymalnej pojemności do 32 GB, co wystarcza na skompletowanie imponującej kolekcji muzyki zapisanej w najpopularniejszych obecnie formatach MP3 i WMA. Dodatkowo na przednim panelu dostępny jest port AUX, służący do podłączania innych źródeł dźwięku, takich jak smartfon, odtwarzacz MP3 czy tablet. Radioodtwarzacz posiada 2 kanałowe wyjście na zewnętrzny wzmacniacz, który dodatkowo pozwoli się cieszyć czystym, wyrazistym dźwiękiem o dużej mocy.

Wbudowany mikrofon, po sparowaniu radia z telefonem, umożliwia wygodne prowadzenie rozmów, dzięki czemu kierowca może w pełni koncentrować się na prowadzeniu auta podczas używania funkcji zestawu głośnomówiącego, pozostając w kontakcie z rodziną bądź przełożonym. Maksymalna moc 4×40 Watt może zapewnić, w połączeniu z dobrej jakości głośnikami, świetne wrażenia słuchowe we wnętrzu samochodu. Dodatkowo, użytkownik może dostosować dźwięk do własnych preferencji, regulować niskie i wysokie tony oraz skorzystać z predefiniowanych ustawień dźwięku:  flat, rock, pop oraz classic. Model Brighton 170BT posiada również funkcję X-Bass, która wyraźnie zwiększa poziom niskich tonów, dzięki niej każdy utwór nabiera także odpowiedniego natężenia, a słuchanie muzyki staje się wyjątkowo przyjemne dla ucha.

W celu zwiększenia komfortu obsługi urządzenia, zarówno przez kierowcę, jak i pasażerów, dołączony jest pilot zdalnego sterowania. Zdejmowany panel przedni pełni funkcję zabezpieczenia radioodtwarzacza przed kradzieżą. W zestawie znajduje się ochronne, sztywne etui na panel.

Specyfikacja techniczna:
•    FM (RDS), AM (MW,LW)
•    Odtwarzane formaty: MP3, WMA
•    Odtwarzane nośniki: USB, SDHC, SD
•    Nośniki danych: USB, SDHC, SD
•    Złącze USB (Standard A) – z przodu
•    Gniazdo kart SDHC (za panelem)
•    Wbudowany moduł Bluetooth
•    Wbudowany mikrofon
•    Przednie złącze Aux-in
•    Moc maksymalna 4×40 Watt Max.
•    2 kanałowe wyjście na wzmacniacz
•    4 zakresowy equalizer
•    Ustawienia dźwięku(Flat, Rock, Pop, Classic)
•    Funkcja X-Bass
•    Zdejmowany panel
•    Pilot zdalnego sterowania
•    Kod EAN: 4260 499 850 197
•    Numer produktu: 2 001 017 123 467
Sugerowana cena detaliczna brutto: 279 zł

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio. Obecnie marka w swoim portfolio posiada takie kategorie urządzeń jak car-audio, home audio, małe AGD, klimatyzacje, telewizory, systemy alarmowe, duże AGD do zabudowy.

O firmie 2N-Everpol.

Firma 2N-EVERPOL powstała w 1992 roku zaczynając od dystrybucji opon, felg i kilku auto serwisów na terenie województwa mazowieckiego. Firma jest wyłącznym dystrybutorem najlepszych w swoich dziedzinach producentów branży elektroniki użytkowej tj. Blaupunkt, Clarion, Audiomedia, Brax, Helix, Match , Myaudioart, Lector czy Morel, a także produktów z kategorii małego AGD marki Blaupunkt. Drugą istotną działalnością firmy 2N-Everpol są usługi związane z caravaningiem. „Centrum Entuzjastów Caravaningu” w Tomicach k/Warszawy, jako największe centrum caravaningowe w Polsce, jest przedstawicielem w naszym kraju marek tj. HOBBY, MORELO, WEINSBERG, TABBERT, GIMEX, FLAMEFIELD oraz dystrybutorem marek MOVERA, FRANKANA , REIMO, DOMETIC, ISABELLA, VENTURA, KNAUS. Firma 2N-EVERPOL co roku, począwszy od 2009 otrzymuje prestiżowe wyróżnienie w postaci Gazeli Biznesu, przez co trafiła do elitarnego Klubu Gazeli Biznesu – grona najbardziej rozwijających się firm w Polsce. W roku 2017 firma kolejny raz dołączyła do zaszczytnego grona firm wyróżnionych „Diamentem Forbesa”.

Więcej informacji: www.blaupunkt.com

PODZIEL SIĘ NEWSEM ZE ZNAJOMYMI

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ PONIŻSZE ARTYKUŁY?