BLAUPUNKT BP 3.0 FHD DVR

Warszawa, 6 grudnia 2016 – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów z branży Elektroniki Użytkowej w Europie, wprowadza na rynek nowy samochodowy cyfrowy rejestrator wideo BP 3.0.

bp30fhd_frontUrządzenie posiada wbudowany moduł GPS, dzięki któremu możliwa jest rejestracja przebiegu trasy, czas w jakim dany odcinek został pokonany i prędkość z jaką poruszał się pojazd.  Dostępne na stronie www.blaupunkt.com oprogramowanie z bardzo czytelnym interfejsem użytkownika, umożliwia późniejsze analizowanie zapisanego materiału.  Informacje są zsynchronizowane z nagraniem wideo, co pozwala udokumentować kiedy, gdzie i z jaką prędkością poruszał się pojazd, który został wyposażony w wideo rejestrator.

BP 3.0 posiada szerokokątny obiektyw 140 stopni, co pozwala na przechwycenie praktycznie całego widoku przed pojazdem i obejmuje obydwie strony drogi. Wbudowany przetwornik CMOS o wartości 2 mega pikseli odpowiada za wysoką jakość i szczegółowość obrazu. Urządzenie nagrywa w standardzie Full HD i posiada 4 tryby rozdzielczości wideo: 1920×1080(30fps) / 1280×720(60fps) / 1280×720(30fps) / 640×480(30fps). Użytkownik ma możliwość oglądania nagrania w czasie rzeczywistym na 2,7″ wyświetlaczu HD TFT LCD. Może on również posłużyć do przeglądania nagrań archiwalnych.

Rejestrator posiada funkcję nagrywania w pętli i możliwość ustawienia długości pliku w zakresie 1, 3 lub 5 minut. W przypadku gdy na karcie pamięci zabraknie wolnego miejsca urządzenie automatycznie usunie najstarsze zapisane pliki i zastąpi je aktualnym nagraniem. Aby zapobiec utracie ważnego fragmentu nagrania dostępna jest funkcja SOS, która chroni dany plik przed automatycznym skasowaniem. Plik zapisany w trybie SOS może zostać usunięty przez użytkownika podczas edycji materiału na komputerze. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w czujnik przeciążeń, który również zabezpiecza nagrania wykonane w trakcie zdarzenia lub kolizji, przed ich nieumyślnym skasowaniem. Materiał taki może być pomocnym dowodem w sporze sądowym. Dzięki funkcji monitorowania parkingu, możliwe jest rejestrowanie obrazu podczas postoju auta na parkingu, co umożliwi użytkownikowi zidentyfikowanie sprawcy ewentualnej szkody parkingowej na pojeździe.  Do prawidłowej pracy urządzenia wymagane jest minimalne oświetlenie o wartości 1 LUX.

bp30fhd_back_galleryBP 3.0 posiada funkcję detekcji ruchu, dzięki czemu rejestrator włącza zapis tylko wtedy, gdy przed obiektywem rejestratora znajdzie się ruchomy obiekt. Funkcja ta może również posłużyć do włączania rejestratora. Oprócz tego dostępna jest bardzo wygodna opcja automatycznego włączania kamery w chwili włączenia zapłonu, warunkiem jest podłączony przewód zasilający. Możliwe jest również uruchamianie manualne za pomocą przycisku na obudowie. Po przełączeniu rejestratora w tryb aparatu można wykonywać zdjęcia o rozdzielczości 12M / 8M / 5M / 3M / 2M / 1.2M / VGA.

Rejestrator posiada wbudowany mikrofon i głośnik, co pozwala na zapis nie tylko obrazu, ale również dźwięku podczas pracy urządzenia. Znajdujący się na bocznej ściance obudowy slot kart microSD obsługuje nośniki o maksymalnej pojemności 64 GB. Urządzenie zasilane jest przez gniazdo micro USB za pomocą dostarczonej ładowarki samochodowej. Na obudowie znajduje się również gniazdo mini HDMI do przesyłania wysokiej jakości sygnału audio wideo do kompatybilnych zewnętrznych urządzeń. W zestawie z urządzeniem dostarczony jest uchwyt do zamocowania na przedniej szybie, ładowarka z długim przewodem pozwalającym na dyskretny montaż oraz przewód USB.

Funkcje i specyfikacja:
•    Wbudowany moduł GOS do rejestracji przebiegu trasy
•    Kolorowy wyświetlacz 2.7″ HD TFT LCD
•    Ultra szerokokątny obiektyw 140°
•    Full HD 1080 P
•    Nagrywanie w pętli
•    Czujnik przeciążenia
•    Plug and Play
•    Detekcja ruchu
•    Monitoring parkingu
•    Wyświetlanie numeru tablicy rejestracyjnej
•    Wbudowany mikrofon oraz głośnik
•    Pamięć zewnętrzna: Karta microSDHC do 64 GB (nie dołączona)
•    Kod EAN: 4260275273134
Sugerowana cena detaliczna brutto: 449 zł

O firmie Blaupunkt

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio. Obecnie marka w swoim portfolio posiada takie kategorie urządzeń jak car-audio, home audio, małe AGD, klimatyzacje, telewizory, systemy alarmowe, duże AGD do zabudowy.

O firmie 2N-Everpol

Firma 2N-EVERPOL powstała w 1992 roku zaczynając od dystrybucji opon, felg i kilku auto serwisów na terenie województwa mazowieckiego. Firma jest wyłącznym dystrybutorem najlepszych w swoich dziedzinach producentów branży elektroniki użytkowej tj. Blaupunkt, Clarion, Audiomedia, Brax, Helix, Match , Myaudioart, Lector czy Morel, a także produktów z kategorii małego AGD marki Blaupunkt. Drugą istotną działalnością firmy 2N-Everpol są usługi związane z caravaningiem. „Centrum Entuzjastów Caravaningu” w Tomicach k/Warszawy, jako największe centrum caravaningowe w Polsce, jest przedstawicielem w naszym kraju marek tj. HOBBY, WEINSBERG, TABBERT, GIMEX oraz dystrybutorem marek MOVERA, FRANKANA , REIMO, DOMETIC, ISABELLA, VENTURA, KNAUS. Firma 2N-EVERPOL co roku, począwszy od 2009 otrzymuje prestiżowe wyróżnienie w postaci Gazeli Biznesu, przez co trafiła do elitarnego Klubu Gazeli Biznesu – grona najbardziej rozwijających się firm w Polsce. W roku 2016 firma dołączyła do zaszczytnego grona firm wyróżnionych „Diamentem Forbesa”.

Więcej informacji: www.blaupunkt.com

PODZIEL SIĘ NEWSEM ZE ZNAJOMYMI

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ PONIŻSZE ARTYKUŁY?