Warszawa, 4 września 2014 – Firma 2N-Everpol wyłączny dystrybutor produktów marki Clarion w Polsce, wprowadza do sklepów najnowszy model stacji multimedialnej NX404E – urządzenie w formacie 2-DIN oferujące pełen szereg funkcji obecnych w multimedialnych produktach najwyższej klasy, jak również wiele nowych i innowacyjnych rozwiązań. Oprogramowanie iGO Primo, ekran LED obsługujący gesty dotykowe, napęd płyt CD/DVD, polskie menu ekranowe to tylko niektóre cechy wyróżniające NX404E.

NX404_2

Oprogramowanie nawigacyjne, w które została wyposażona stacja NX404E to cenione iGO Primo w zoptymalizowanej specjalnie dla Clariona wersji 2.4. Mapy obejmujące 47 krajów Europy dostarcza firma Nokia. Istotnym atutem urządzenia jest 30 dniowa gwarancja najnowszej mapy, czyli pewność, że kupując nowe urządzenie otrzymuje się prawo do darmowej aktualizacji map do najnowszej dostępnej wersji, poprzez dedykowany portal internetowy www.clarion.naviextras.com.

Stacja multimedialna NX404E wyposażona została w wysokiej rozdzielczości ekran LED (800×480 pikseli) o przekątnej 6,2” obsługujący gesty wielodotykowe, czyli interakcje polegające na dotyku w więcej niż jednym punkcie jednocześnie. Funkcja ta umożliwia powiększanie, przewijanie i nawigację po ekranie przy użyciu intuicyjnych gestów. Podstawowe funkcje, jak regulacja głośności, uruchomienie nawigacji, czy powrót do głównego menu realizowane są za pomocą dwóch podświetlanych przycisków i pokrętła. Barwę podświetlenia można indywidualnie dopasować do swojego gustu wybierając spośród 728 kombinacji kolorów.

Urządzenie posiada tuner RDS z funkcją Radio Text umożliwiającą wyświetlanie tekstu o długości do 64 znaków alfanumerycznych i pamięcią 24 stacji oraz wbudowany wzmacniacz o mocy 4 x 45W. Dopasowanie zakresu częstotliwości do podłączonych głośników możliwe jest dzięki filtrom HP i LP, a indywidualne kreowanie barwy dźwięku odbywa się przy pomocy korektora Beat EQ. Wszystkie niezbędne ustawienia dostępne są w intuicyjnym i przyjaznym dla użytkownika graficznym interfejsie z polskim menu ekranowym.

NX404E dzięki zastosowaniu szybkiego procesora zapewnia możliwość odtwarzania wielu formatów plików audio w tym FLAC (24 bity/192 kHz) i wideo w tym H.264 w plikach MPEG-4/DivX z rozdzielczością (720 x 480)

Dodatkowo wejście HDMI umożliwia odtwarzanie zawartości z najnowocześniejszych smartfonów czy komputerów przenośnych, a dwa wejścia USB zapewniają dostęp do przenośnych pamięci i pełną obsługę iPhone’a/iPoda z poziomu ekranu dotykowego stacji multimedialnej.

Do dyspozycji pozostaje również cały zestaw wejść i wyjść, jak wejście RCA dla kamery cofania, wejście dla opcjonalnego interfejsu fabrycznego sterowania z kierownicy, wejścia AV RCA i mini-jack, 6-kanałowe wyjście na zewnętrzne wzmacniacze z regulacją poziomu subwoofera oraz z myślą o rozrywce pasażerów podróżujących na tylnych fotelach, wyjście AV RCA dla drugiej strefy. Wbudowany moduł Bluetooth pracuje w specyfikacji 3.0 i obsługuje profil HFP (v1.5) do prowadzenia rozmów telefonicznych, PBAP i OPP do synchronizacji kontaktów oraz A2DP wraz z AVRCP (v1.3) do audio streamingu.

NX404E może także sterować dodatkowym tunerem cyfrowej radiofonii DAB, bądź zamiennie tunerem naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.clarion.pl

 Sugerowana cena detaliczna (brutto): 3499,00 zł

O firmie Clarion.

W rankingu magazynu Automotive News firma Clarion znajduje się na liście 93 największych globalnych dostawców sprzętu OEM. Jako spółka zależna objęta konsolidacją firma Clarion jest od 2007 roku częścią grupy Hitachi. Od 1940 roku firma Clarion jest międzynarodowym liderem na rynku samochodowego sprzętu audio i sprzętu elektronicznego. Firma zajmuje się rozwojem, inżynierią, projektowaniem, wykonawstwem, sprzedażą i marketingiem samochodowych produktów, które zapewniają rozrywkę, nawigację, komunikację oraz bezpieczeństwo i są przeznaczone dla branży samochodowej, w tym dla segmentu pojazdów rekreacyjnych. Firma Clarion zatrudnia ponad 10 000 pracowników na całym świecie oraz posiada 12 fabryk w 10 krajach. Oddziały firmy w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji i w Australii zajmują się marketingiem oraz sprzedażą. Adres internetowy firmy Clarion to www.clarion.com

Wyłącznym dystrybutorem produktów marki Clarion w Polsce jest: 2N-Everpol Sp. z o.o. Więcej informacji: www.clarion.com.pl