Warszawa, 28 sierpnia 2014r. – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Audio w Europie, wprowadza na polski rynek nową kategorię przenośnego sprzętu audio – głośniki Bluetooth. W ofercie znajduje się m. in. przenośny głośnik BTS10, który umożliwia słuchanie ulubionej muzyki lub radia FM także w plenerze. Dołączony uchwyt na rower i wodoodporna obudowa sprawiają, że model ten będzie idealnym uzupełnieniem każdej rowerowej wycieczki.

BTS10BL_mirrorTo niewielkie urządzenie dające wiele możliwości. Dzięki transmisji Bluetooth A2DP, wbudowanemu tunerowi FM oraz portom AUX i mikro SD muzykę można mieć zawsze w swoim zasięgu. Wybierając się na wycieczkę rowerową możemy odtwarzać ulubione dźwięki, kontrolować przebieg trasy, uważać na innych uczestników drogi oraz być czujnym na warunki panujące na drodze. Wbudowane światełko ostrzegawcze sprawi, że będziemy widoczni dla innych kierowców, a więc także bardziej bezpieczni na drodze. Dołączony do zestawu akumulator pozwala na pracę urządzenia do 15 godzin. Innowacyjnym rozwiązaniem jest funkcja PowerBank o pojemności 4500Ah, dzięki której możliwe jest naładowanie dwukrotnie smartfona. Urządzenie występuje w trzech wyrazistych kolorach: zielonym (BTS10GR), czerwonym (BTS10RD) i niebieskim (BTS10BL).

Sugerowana cena detaliczna brutto: 199 zł
Specyfikacja techniczna

– Bluetooth do odtwarzania muzyki poprzez profil audiostreaming (A2DP)
– Radio FM z pamięcią 20 stacji
– Wejście/Wyjście AUX minijack
– Moc wyjściowa:1 x 5W RMS
– Zasilanie bateryjne: wbudowany akumulator o pojemności 4500mAh
– Ładowanie poprzez złącze mini USB
– Czas pracy na baterii do 15 godzin
– Czas ładowania baterii: 6 godzin
– Gwarancja: 24 miesiące

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.