Warszawa, 21 sierpnia 2014r. – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Audio w Europie, wprowadza na polski rynek nową kategorię przenośnego sprzętu audio – głośniki Bluetooth. Jednym z najmniejszych gabarytowo urządzeń z najnowszej oferty jest BT02WH – przenośny głośnik, który gwarantuje dobrej jakości dźwięk oraz funkcję bezprzewodowej transmisji muzyki dzięki technologii Bluetooth.

BT02WH_mirror

BT02WH posiada również wbudowany tuner FM z możliwością programowania 20 stacji radiowych oraz odtwarzacz MP3 z gniazdem kart microSD (do 32GB), który w wygodny sposób umożliwia słuchanie ulubionej muzyki w każdym miejscu i czasie. Wejście oraz wyjście AUX pozwalają na podłączenie dwóch lub więcej głośników jednocześnie. Dzięki niewielkim gabarytom BT02WH można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie i cieszyć się dźwiękiem w plenerze, biurze, czy w zaciszu swojego pokoju. BT02WH sprawdzi się również jako głośnik do komputera stacjonarnego, ale może być też idealnym akcesorium dla smartfona czy tabletu. Wbudowany akumulator wymienny, ładowany poprzez złącze mini USB, pozwala na 3- 4 godziny pracy urządzenia. W zestawie dołączono zarówno przewód AUX, jak również miniUSB.

Oryginalny design, metalowa, proszkowo malowana obudowa, niewielkie wymiary, wysoka jakość to cechy, których nie brakuje BT02WH.
Model dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: białym BT02WH, zielonym BT02GR, czerwonym BT02RD.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 99 zł

Specyfikacja techniczna
– Bluetooth do odtwarzania muzyki poprzez profil audiostreaming
– Radio FM z pamięcią 20 stacji
– Odtwarzacz MP3 micro SD (do 32GB)
– Wejście/Wyjście AUX minijack (kabel w zestawie)
– Moc wyjściowa:1 x 3W RMS
– Zasilanie bateryjne: wbudowany akumulator wymienny BL-5B (3,7V 800mAh)
– Ładowanie poprzez złącze mini USB (kabel w zestawie)
– Czas pracy na baterii 3- 4 godziny
– Czas ładowania baterii: 7 godzin
– Gwarancja: 24 miesiące

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.