Warszawa, 1 lipca 2014r. – Po latach nieobecności marka Grundig ponownie na polskim rynku car audio. Dzięki firmie 2N-Everpol, dystrybutorowi najwyższej klasy sprzętu car audio (Blaupunkt, Clarion, Audiomedia, Brax, Helix, Match), najnowszy radioodtwarzacz samochodowy marki Grundig już od lipca znajdzie się w polskich sklepach.

Grundig-GX-30-Front-1024x484

Model GX-30, dzięki znanej marce, solidnej i bardzo przejrzystej budowie, zaawansowanej technologii, funkcjonalności oraz bardzo przystępnej cenie może odnieść na trudnym polskim rynku spory sukces. Grundig to marka, którą Polacy znają od lat i cenią za niezawodność i niemiecką jakość. Kultowy radiomagnetofon Grundig już w latach 70-tych stał się obiektem pożądania milinów młodych ludzi i na stałe zamieszkał w naszej pamięci. GX-30 to urządzenie oferujące wysokiej klasy tuner AM/FM z funkcją RDS. Dzięki tej funkcji stacje radiowe nie będą zanikać w czasie podróży, a na ekranie pojawią się dodatkowe informacje na temat słuchanej muzyki. RDS oferuje zestaw standardowych funkcji związanych z informacjami o odsłuchiwanej stacji radiowej, wyszukiwaniem alternatywnych częstotliwości (AF), serwisami dla kierowców (TA), wyborem rodzaju programu (PTY) oraz możliwość ustawiania zegara według sygnału ze stacji radiowej (CT).

Radioodtwarzacz GX-30 oferuje również możliwość odczytu plików muzycznych z przenośnych pamięci USB i SD oraz za pośrednictwem wejścia AUX mini-jack z dowolnego urządzenia odtwarzającego muzykę, wyposażonego w wyjście słuchawkowe. Telefon lub smartfon podłączony do Grundiga GX-30 może być źródłem ulubionej muzyki, na wiele godzin zapewniającym rozrywkę w aucie – na pamięci USB/SD można umieścić do 65535 plików MP3 lub WM. Dodatkowym atutem gniazda USB jest możliwość ładowania nawet najnowszych smartfonów Android czy iPhone (1A).

GX-30 umożliwia podłączenie 2 par głośników (przód/tył), do których dostarczona zostanie moc aż 40W na kanał, gwarantująca doskonałe doznania słuchowe. Dodatkowo 2-kanałowe wyjście RCA umożliwia podpięcie zewnętrznych wzmacniaczy – przy takiej konfiguracji do systemu można podłączyć np. subwoofer lub dodatkowe głośniki. Dzięki bogatej regulacji, kierowca może dostosować do swojego gustu wszystkie parametry dźwięku za pomocą regulacji Bass / Treble, podbicia basów X-Bass oraz siedmiozakresowego korektora.

Niespotykaną dotychczas w tym segmencie cenowym radioodtwarzaczy samochodowych funkcją jest możliwość wybrania strefy odsłuchu. Jest to funkcja opóźnienia czasowego poszczególnych głośników, dzięki której zapewnić można idealne warunki odsłuchu dla przedniego fotela po stronie lewej, prawej bądź uśrednione wartości dla obu przednich siedzeń.

Radioodtwarzacz GX-30 posiada czytelny biały wyświetlacz LCD, na którym wskazywane są informacje o wybranych funkcjach. W zestawie znajduje się etui do przechowywania panelu. Urządzenie dodatkowo cechuje niewielka głębokość montażowa wynosząca tylko 11cm, co z pewnością przyczyni się do ułatwienia instalacji w pojazdach różnego typu.

Dane techniczne:

• Bluetooth-specyfikacja: V 4.0 z NFC (Near Field Communication)
• Zakres częstotliwości 2.4 GHz Spectrum
• Uniwersalny przycisk funkcyjny do: parowania, odbioru połączenia,
odrzucenia połączenia, włączania/wyłączania, ponownego wybierania ostatniego numeru, aktywacji głosem
• Bateria: Li-Ion 3,7 V 500mAh, wielokrotnego ładowania, wymienna
• Waga: ~ 60 g
• Wymiary: 107 x 48 x 15 mm (Dx SxW)
• Czas rozmowy: do 15 h
• Tryb – Standby: do 500 h
• Czas ładowania: 3 h
• Zakres pracy: do 10 metrów
• Zawartość zestawu: Zestaw głośnomówiący, uchwyt do mocowania
w osłonie przeciwsłonecznej, ładowarka samochodowa, przewód
USB, instrukcja obsługi

O firmie Grundig.

Grundig to niemiecka firma, która powstała w 1945r. w Norymberdze. Niemniej jednak jej historia rozpoczyna się aż 15 lat wcześniej. W 1930r. został bowiem otwarty sklep, którego współwłaścicielem był ten sam człowiek, który później założył firmę – Max Grundig. Punkt handlowy zajmował się sprzedażą odbiorników radiowych. Natomiast zakład produkcyjny zaczął z czasem wytwarzać także innego typu asortyment. Cały czas skupiał się jednak na elektronice użytkowej.

W 1951r. Grundig wyprodukował pierwsze odbiorniki telewizyjne. Na przestrzeni lat to właśnie one stały się podstawą asortymentu tej marki. Niemniej jednak, od 1960r. przedsiębiorstwo wytwarzało również radiomagnetofony. Z czasem paleta produktów była poszerzana. Wśród oferowanych sprzętów RTV pojawiały się np. maszyny do pisania, mikrofony, głośniki. Wraz z rozwojem technologicznym, zaczęto wykorzystywać do produkcji coraz bardziej rozwinięte metody wytwarzania, w efekcie czego dzisiejsze sprzęty są wyjątkowo nowoczesne i bardzo funkcjonalne. Obecnie coraz szersza oferta obejmuje również pozostałe dziedziny – home-audio i car-audio.