CLARION NX807E

Warszawa, 13 czerwca 2017 – Firma 2N-Everpol, wyłączny dystrybutor produktów marki Clarion w Polsce, wprowadza do sprzedaży najnowszy model stacji multimedialnej NX807E. Urządzenie w formacie 2-DIN oferuje szeroki wachlarz funkcji multimedialnych oraz kilka nowości względem znakomitego i docenianego na rynku modelu NX706E. Ekran LED z funkcją multi touch, polski interfejs, nawigacja z najnowszym oprogramowaniem iGO NextGen, odtwarzacz płyt CD/DVD, komplet portów i złącz czy obsługa Apple CarPlay to kilka cech które sprawią, że podróż ze stacją NX807E na pokładzie będzie przyjemniejsza i bezpieczniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Stacja multimedialna NX807E to obecnie najwyższy model spośród oferowanych przez firmę Clarion. Cechuje się niezwykłą ergonomią i wygodą użytkowania. Czytelny, elektrycznie uchylany ekran 7” o rozdzielczości 800 x 400 pikseli (WVGA) z obsługą wielodotykową oraz graficzny interfejs w języku polskim, gwarantują prosty i intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji oferowanych przez urządzenie. Kolor klawiszy pod ekranem można dowolnie regulować w zakresie RGB, oferującym łącznie ponad 16 milionów odcieni.

Urządzenie posiada czytnik CD/DVD umożliwiający odczyt płyt tłoczonych oraz nagrywanych przez użytkownika, na których znajdują się muzyka, filmy i zdjęcia we wszystkich najpopularniejszych obecnie formatach. Do stacji można również podpiąć urządzenie pamięci przenośnej za pomocą portu USB. Moduł Bluetooth w wersji 4.0 umożliwia bezprzewodowe przesyłanie plików muzycznych z kompatybilnych z tą technologią urządzeń, a dzięki mikrofonowi w panelu oraz dodatkowemu mikrofonowi zewnętrznemu także bezpieczne prowadzenie rozmów telefonicznych w trakcie jazdy.

Najważniejszą zmianą w porównaniu do modelu NX706E jest obsługa Apple CarPlay. Po podłączeniu iPhone’a przez kabel USB, na ekranie wyświetla się specjalnie dostosowane menu dedykowane do obsługi najważniejszych funkcji telefonu, takich jak nawiązywanie i odbieranie połączeń, sterowanie odtwarzaczem muzycznym czy obsługa wiadomości SMS. Wszystko to odbywać się może za pomocą dotykowego ekranu stacji, bądź poprzez funkcję Siri, czyli asystenta głosowego. Kierowca może więc intuicyjnie i precyzyjnie zarządzać telefonem, jednocześnie w pełni koncentrując się na prowadzeniu pojazdu.

Tuner radiowy RDS z funkcją Radio Text oraz pamięcią 24 stacji umożliwi szybki dostęp do ulubionych stacji, bez konieczności manualnego wyszukiwania częstotliwości. Redukcja szumów w pasmie FM sprawi, że dźwięk będzie bardziej klarowny, a użytkownik usłyszy każdy detal.

Clarion przyzwyczaił klientów do najwyższej jakości komponentów i perfekcyjnego dźwięku w swoich urządzeniach. W stacji NX807E za doskonałe wrażenia akustyczne odpowiada wzmacniacz 4 x 50W z wieloma możliwościami konfiguracji, jak choćby regulacją poziomu głośności i różnej barwy dźwięku dla poszczególnych źródeł oddzielnie. Dodatkowo warta wyróżnienia jest również funkcja wzmacniania basu Magna BASS EX, 15-pasmowy korektor graficzny oraz możliwość sterowania subwooferem. Urządzenie obsługuje technologię Clarion Full Digital Sound, która została wybrana produktem roku 2016-2017 przez Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (EISA) w kategorii „In-car innovation”. Model NX807E, podobnie jak NX706E, posiada cyfrowe wyjście optyczne SPDIF w standardzie Toslink. W menu urządzenia wybrać można regulację poziomu głośności ze stacji multimedialnej i cieszyć się w pełni cyfrową, niczym niezakłóconą transmisją sygnału stereo z dowolnego źródła stacji multimedialnej do wysokiej klasy procesora DSP.

Nawigacja w stacji NX807E oparta jest na bardzo cenionym przez użytkowników programie iGo NextGen. Wyposażony w mapy całej Europy, moduł nawigacyjny cechuje się niezwykłą precyzją pozycjonowania pojazdu, na który składają się aż trzy elementy. Standardowy moduł opiera swoje działanie na komunikacji z satelitami, mierząc czas dotarcia sygnału radiowego z satelity do odbiornika GPS. Czujnik żyroskopowy stale koryguje odczyty z modułu GPS, który może tracić precyzyjność pozycjonowania np. w gęsto zabudowanym terenie, kiedy maleje ilość widocznych dla systemu satelitów, bądź gdy sygnał radiowy odbija się od budynków. Ostatnim elementem jest czujnik prędkości, który pozwala na dokładne pozycjonowanie pojazdu nawet w miejscach, do których sygnał GPS nie dociera, np. w tunelach. Wszystkie te cechy składają się na system nawigacyjny, któremu można zaufać w każdych warunkach.

W tylnej części urządzenia znajduje się szereg przydatnych wyjść, które umożliwią budowę zaawansowanego systemu multimedialnej rozrywki wraz z obsługą drugiej strefy dla pasażerów podróżujących na tylnych siedzeniach samochodu. Wśród nich znajduje się m. in. wejście HDMI, 2 porty USB oraz wejścia i wyjścia audio i wideo. Dodatkowe dwa złącza mini-jack służą do fabrycznego sterowania z kierownicy oraz do podłączenia mikrofonu zewnętrznego. Do stacji podłączyć można również kamerę cofania oraz tylne monitory za pomocą złącz RCA.

Całym systemem można wygodnie sterować za pomocą dotykowego ekranu lub dołączonego pilota RCX005.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 4499zł

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.clarion.pl

 

O firmie CLARION

W rankingu magazynu Automotive News firma Clarion znajduje się na liście 93 największych globalnych dostawców sprzętu OEM. Jako spółka zależna objęta konsolidacją firma Clarion jest od 2007 roku częścią grupy Hitachi. Od 1940 roku firma Clarion jest międzynarodowym liderem na rynku samochodowego sprzętu audio i sprzętu elektronicznego. Firma zajmuje się rozwojem, inżynierią, projektowaniem, wykonawstwem, sprzedażą i marketingiem samochodowych produktów, które zapewniają rozrywkę, nawigację, komunikację oraz bezpieczeństwo i są przeznaczone dla branży samochodowej, w tym dla segmentu pojazdów rekreacyjnych. Firma Clarion zatrudnia ponad 10 000 pracowników na całym świecie oraz posiada 12 fabryk w 10 krajach. Oddziały firmy w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji i w Australii zajmują się marketingiem oraz sprzedażą. Adres internetowy firmy Clarion to www.clarion.com. Wyłącznym dystrybutorem produktów marki Clarion w Polsce jest firma 2N-Everpol Sp. z o.o.

 

O firmie 2N-Everpol

Firma 2N-EVERPOL powstała w 1992 roku zaczynając od dystrybucji opon, felg i kilku auto serwisów na terenie województwa mazowieckiego. Firma jest wyłącznym dystrybutorem najlepszych w swoich dziedzinach producentów branży elektroniki użytkowej tj. Blaupunkt, Clarion, Audiomedia, Brax, Helix, Match , Myaudioart, Lector czy Morel, a także produktów z kategorii małego AGD marki Blaupunkt. Drugą istotną działalnością firmy 2N-Everpol są usługi związane z caravaningiem. „Centrum Entuzjastów Caravaningu” w Tomicach k/Warszawy, jako największe centrum caravaningowe w Polsce, jest przedstawicielem w naszym kraju marek tj. HOBBY, MORELO, WEINSBERG, TABBERT, GIMEX oraz dystrybutorem marek MOVERA, FRANKANA , REIMO, DOMETIC, ISABELLA, VENTURA, KNAUS. Firma 2N-EVERPOL co roku, począwszy od 2009 otrzymuje prestiżowe wyróżnienie w postaci Gazeli Biznesu, przez co trafiła do elitarnego Klubu Gazeli Biznesu – grona najbardziej rozwijających się firm w Polsce. W roku 2017 firma kolejny raz dołączyła do zaszczytnego grona firm wyróżnionych „Diamentem Forbesa”.

PODZIEL SIĘ NEWSEM ZE ZNAJOMYMI

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ PONIŻSZE ARTYKUŁY?