Warszawa, 15 kwietnia 2015 – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Car Audio, wprowadza na polski rynek nowy model stacji multimedialnej CAPE TOWN 945 EU/WORLD.Cape_Town_945_AM

To innowacyjne urządzenie charakteryzuje się wyszukaną stylistyką, spójnym interfejsem użytkownika i niesamowitymi możliwościami. Wyposażone jest w duży 6,8-calowy ekran pojemnościowy z technologią antyrefleksyjną, która idealnie sprawdza się w samochodzie. Cape Town 945 łączy w sobie wysoką jakość tunera radiowego, ogólnoeuropejską nawigację w wersji EU, ogromny wybór różnych opcji rozrywkowych oraz podłączenie wszystkich typów przenośnych nośników danych, w tym smartfonów. Dzięki nowatorskiej funkcji Mirror Mode, za pośrednictwem ekranu dotykowego urządzenia, otrzymuje się pełną kontrolę nad produktami firmy Apple lub urządzeniami z systemem Android – bez żadnych limitów! Na wyświetlaczu stacji odzwierciedlany jest pełen ekran telefonu, dzięki czemu można korzystać ze wszystkich jego funkcji i aplikacji. Urządzenie umożliwia także korzystanie z telefonu jako punktu dostępu do sieci www, choć Cape Town 945 posiada możliwość bezpośredniego połączenia z Internetem za pomocą odpowiedniego mobilnego modemu. Bez względu na to, jakie są oczekiwania, Cape Town 945 spełnia wszelkie multimedialne potrzeby.

Nad stabilnością urządzenia czuwa sprawdzony system operacyjny Android 4.1.1 (Jelly Bean), dwurdzeniowy procesor Coretex 9 (1GHz), a niezwykle szybką obsługę zapewnia wewnętrzna pamięć DDR3 SDRAM o pojemności 1GB. System Android umożliwia instalację i korzystanie z różnych aplikacji „.apk” pobranych z Internetu czy instalowanych z karty pamięci, jak np. AutoMapa. Dodatkowo zainstalowane w urządzeniu sklepy Yandex Store oraz Amazon pozwalają na zakup kolejnych aplikacji, jak choćby interaktywna nawigacja Waze.

Dzięki nowej generacji analogowego tunera CODEM IV, Cape Town 945 jest bezkompromisowy pod względem jakości i wyznacza nowe standardy dla genialnego odbioru stacji radiowych. Jeżeli użytkownik oczekuje jeszcze więcej, za pomocą dodatkowego modułu istnieje możliwość odbioru radia cyfrowego DAB+. Cape Town 945 odtwarza dźwięk, obrazy i formaty wideo nie tylko z płyt DVD czy CD, ale również bezpośrednio z kart micro SDHC lub za pośrednictwem jednego z czterech portów USB. Dodatkowo urządzenie obsługuje formatowanie NTFS, dzięki czemu możliwe jest podłączenie przenośnych dysków twardych. Dodatkowo można bezpośrednio kontrolować iPoda podłączonego poprzez złącze USB oraz – jeśli zainstaluje się na smartfonie odpowiednią aplikację Blaupunkt – archiwum MP3 na telefonie wyposażonym w system Android.

Urządzenie posiada wbudowany wysokiej klasy zestaw głośnomówiący marki Parrot, obsługujący jednocześnie dwa telefony, zaś obsługa protokołu A2DP pozwala na transmisję plików MP3 w najlepszej jakości. Dołączony moduł Wi-Fi pozwala na połączenie z Internetem i przeglądanie stron www na ekranie stacji. Przednie i tylne wejście A/V, obsługa drugiej strefy, 4 pary wyjść RCA oraz niezależne wyjście do subwoofera stanową idealne podstawy do szerokiej rozbudowy systemu multimedialnego. Dopełnieniem niezwykłej funkcjonalności tego urządzenia jest możliwość podłączenia kamery cofania.

Niesamowite możliwości jakie oferuje BLAUPUNKT CAPE TOWN 945 nie oznaczają trudnej obsługi. Wszelkie ustawienia w menu są przejrzyście rozmieszczone, atrakcyjnie zaprojektowane, dostępne także w języku polskim i co najważniejsze bardzo łatwe w obsłudze. Stacja została także wyposażona w funkcję szybkiego startu, dzięki której jest gotowa do użycia w ciągu kilku sekund, a dołączony wielofunkcyjny pilot znacznie zwiększa komfort użytkowania.

BLAUPUNKT Cape Town 945 oferowany jest w dwóch wariantach:

Cape Town 945 EU z zainstalowanym systemem nawigacji iGo EU
Sugerowana cena detaliczna brutto: 4499zł

Cape Town 945 World umożliwiający nawigację z pobranych przez Klienta aplikacji
Sugerowana cena detaliczna brutto: 3499zł

Cechy główne

 • System
  System operacyjny Android 4.1.1 (Jelly Bean)
  High-grade styling
  Intuicyjny interfejs użytkownika
  Szybkie uruchamianie
 • Radio
  Wysokiej jakości CODEM IV
  Tuner FM (RDS), AM (MW/LW)
  Tuner światowy (przełączany)
  Gotowy do odbioru sygnału DAB
 • Wyświetlacz
  Duży 6.8” cyfrowy oraz dotykowy ekran TFT
  Pojemnościowy, 800 x 480 pikseli
  Ekran antyrefleksyjny
 • Nawigacja – tylko w wersji EU
  Kompletna mapa Europy (44 kraje)
  TMC (Traffic Message Channel)
 • Nośniki danych
  DVD, VCD, CD, CD-ROM, USB, SDHC, SD
 • Odtwarzacz
  Audio, Video, Zdjęcia USB/SDHC/Disc
  Obsługiwany format NTFS
  Współpraca z iPod/iPhone
  Odtwarzacz aplikacji muzycznych Android
  Odtwarzacz DivX® dla drugiej strefy
 • Mirror Mode
  Obsluga smartfonów z ekranu stacji (dostępne dla iPhone oraz smartfonów z syst. Android
 • Wi-Fi / DOSTĘP DO INTERNETU
  Dołączony adapter
  Wi-Fi USB
  Wi-Fi hotspot
  Obsługa funkcji Tethering
 • Bluetooth
  Wbudowany moduł Bluetooth Parrot
  (HFP, PBAP, A2DP, SPP, HID, RFCOMM)
  Obsługa dwóch urządzeń jednocześnie
  Wbudowany oraz zewnętrzny mikrofon
 • Wejścia/ Wyjścia
  Przedni port USB (standard A)
  3 tylne porty USB (standard A)
  Przednie gniazdo kart SDHC
  Przednie wejście A/V, tylne wejście A/V
  Wejście kamery cofania (Audio/Video)
  Druga strefa(Płyta, USB, A/V, opcjonalny tuner DVB-T)
  Złącze do sterowania z kierownicy
  Podwójny wyświetlacz (radio plus zewnętrzny monitor)
  Wejście HDMI, Wejście tunera DVB-T
 • Equalizer / Wzmacniacz
  5-pasmowy equalizer parametryczny
  4-kanałowe wyjście RCA(3V) plus Sub-out
  Moc maksymalna 4 x 50
 • Ogólne
  Podtrzymanie pamięci
  Pilot bezprzewodowy

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.