BLAUPUNKT MS8BT

Warszawa, 13 września 2016 – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Audio w Europie, wprowadza na polski rynek nową mikrowieżę MS8BK.

ms8bk_front_mirror_cut

Urządzenie jest klasycznym mikro zestawem pozwalającym na odtwarzanie muzyki z wielu różnych nośników. Wbudowany napęd CD pozwala na odtwarzanie standardowego formatu CD – audio, jak również plików MP3 zapisanych na płytach CD-R oraz nośnikach wielokrotnego zapisu CD-RW, dzięki czemu użytkownik ma możliwość odtwarzania wszystkich swoich ulubionych utworów zapisanych w bibliotece muzycznej. Tuż pod tacką napędu CD znajduje się gniazdo USB, dzięki któremu również możliwe jest odtwarzanie plików muzycznych MP3 zapisanych na przenośnych pamięciach typu pendrive. Obok portu USB usytuowane jest złącze AUX mini jack, za pomocą którego możliwe jest podłączenie i odtwarzanie muzyki z wszelkiego rodzaju urządzeń przenośnych między innymi ze smartfonów, tabletów i innych odtwarzaczy muzycznych posiadających wyjście słuchawkowe lub oddzielne wyjście audio. Mikrowieża MS8BK posiada również tuner FM z cyfrową syntezą PLL oraz możliwością wprowadzenia do pamięci ulubionych 30 stacji radiowych.

Urządzenie posiada czytelny, niebieski wyświetlacz LED, który informuje nas o numerze i czasie aktualnie odtwarzanego utworu lub zakresie częstotliwości na jakich nadawana jest odsłuchiwana w danym momencie stacja radiowa.

Ergonomiczne pokrętło do regulacji głośności na przednim panelu, duże przyciski funkcyjne oraz pilot zdalnego sterowania sprawiają, że obsługa tego urządzenia jest bardzo prosta i komfortowa.

MS8BK posiada wbudowany wzmacniacz o mocy wyjściowej 10 Watt RMS, co w połączeniu z głośnikami o dobrej skuteczności, zamkniętymi w drewnianych obudowach, pozwala uzyskać bardzo dobry dźwięk.. Ten niewielki zestaw micro idealnie sprawdzi się jako dyskretne źródło dźwięku w każdym biurze, gabinecie czy sypialni, a stonowana kolorystyka pozwoli dopasować się do praktycznie każdego wnętrza.

Specyfikacja techniczna:
> Odtwarzacz CD z odczytem plików MP3
> Obsługa formatów CD/-R/-RW/MP3
> Radio FM z cyfrowa synteza PLL i pamięcią 30 stacji
> Wejście USB do odtwarzania muzyki
> Moc maksymalna: 30W (2x15W)
> Moc wyjściowa: 10W RMS (2x5W)
> Niebieski wyświetlacz LED
> Wejście audio minijack 3,5mm
> Pilot zdalnego sterowania
> Zasilanie sieciowe: AC 230V~50Hz
> Zgodność z ERP 2
> Wymiary urządzenia: 170(szer.) x 140(wys.) x 220(gł.)mm
> Wymiary głośników: 145(szer.) x 220(wys.) x 177(gł.)mm
> Waga: 1,85kg

Sugerowana cena detaliczna brutto: 299 zł

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.

PODZIEL SIĘ NEWSEM ZE ZNAJOMYMI

MOŻE ZAINTERESUJĄ CIĘ RÓWNIEŻ PONIŻSZE ARTYKUŁY?