Warszawa, 13 stycznia 2015r. – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, pionier na rynku nawigacji samochodowych, wprowadza do sprzedaży nowy model nawigacji Travel Pilot 51 V EU LMU

TP51V_EU_LMU_2-1024x855

Przenośny system nawigacji Travel Pilot 51 V EU LMU to nowe urządzenie bazujące na rozwiązaniach stosowanych w poprzednich modelach. Travel Pilot 51 V EU LMU wyposażony jest w wysokiej rozdzielczości ekran Cleartype o przekątnej 5” oraz bardzo wydajny procesor CORTEX A7 pracujący z częstotliwością taktowania 800MHz. Urządzenie posiada wszystkie funkcje podnoszące komfort obsługi. Za pomocą technologii Rapidstart użytkownik po włączeniu urządzenia od razu przechodzi do interfejsu nawigacji. W ten sposób już na samym początku można rozpocząć procedurę wpisywania pożądanej lokalizacji, bez potrzeby czekania na pełne uruchomienie oprogramowania. Przycisk menu prowadzi następnie do wpisywania parametrów wyznaczania trasy i otwiera wszystkie wymagane elementy pomocnicze oznaczone intuicyjnymi ikonami.

Kierowca uzyskuje komfortową pomoc w orientacji w terenie za pomocą widoku map 2D lub 3D wraz z dynamiczną funkcją autozoom, realistyczną prezentacją skrzyżowań i zjazdów oraz asystentem pasa ruchu. W trakcie jazdy asystent prędkości za pomocą optycznego lub akustycznego sygnału ostrzega również przed ewentualnym przekroczeniem dozwolonej prędkości. W urządzeniu dostępne są również tzw. BluPoints, które na podstawie wskazówek świetlnych dają ciągłe informacje na temat ekonomiki jazdy.

Urządzenie Travel Pilot 51 V EU LMU oferuje zainstalowaną bazę radarów wraz z optycznymi i akustycznymi ostrzeżeniami wyświetlanymi również w dowolnym trybie jazdy bez włączonej nawigacji. Usługa ta dostępna jest dla wszystkich krajów za wyjątkiem Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W krajach niemieckojęzycznych można ją zainstalować później, jednak korzystanie z niej jest zabronione przez prawo.

Nawigacja oferuje również bogatą bazę Premium POIs, czyli danych dotyczących interesujących miejsc użytku publicznego (Points of Interest).

Największą jednak zaletą jest gwarancja posiadania najnowszych map dostarczonych przez firmę TomTom (bazowo najnowsze obecnie mapy 2014.03). Model TravelPilot 51 V EU oferuje LMU – Lifetime Map Update, czyli możliwość dożywotnich aktualizacji. Aktualizacji danych mapowych oraz oprogramowania nawigacyjnego dokonuje się poprzez specjalny program BlauUP dostępny na stronie www.blaupunkt.com w zakładce z produktami nawigacyjnymi. Pełne zasady i warunki korzystania z funkcji aktualizacji znajdziecie Państwo na powyższej stronie.

Dodatkowym atutem TravelPilot 51 V EU LMU jest estetyczne wykonanie co pozytywnie wpływa na codzienne użytkowanie. Zaokrąglony kształt obudowy, stylizowana na aluminium ramka w kolorze srebrnym okalająca wyświetlacz, wykonana z trwałego tworzywa powierzchnia tylnej części obudowy oraz komfortowy uchwyt idealnie podkreślają walory użytkowe.

Zestaw zawiera przewód mini USB, ładowarkę samochodową ze zintegrowaną anteną TMC, uchwyt z przyssawką oraz instrukcję obsługi.

Specyfikacja techniczna:

•    Procesor  CORTEX A7 800MHz
•    5″ (ok.12,7cm) jasno podświetlany ekran dotykowy o rozdzielczości 480×272 pikseli
•    Wbudowany odbiornik Avanteq TMC
•    Akumulator litowo-polimerowy
•    Wymiary ok.: 133 × 89 × 10,9mm
•    Mapy TomTom: cała Europa z mapą Rosji włącznie
•    LMU (Lifetime Map Update) – dożywotnia aktualizacja map
•    RapidStart®: natychmiastowy start
•    Wyświetlanie 2D/3D z inteligentnym automatycznym zoomem
•    Asystent prędkości (z funkcją ostrzegania)
•    Ostrzeganie o niebezpieczeństwie (fotoradary)
•    Wyświetlanie RealView® i asystent pasa ruchu
•    Tryb odczytywania nazw ulic / text-to-speech (NIEM./ANG.)
•    BluPoints®: 4-kolorowy wskaźnik określający przyjazny środowisku styl jazdy
•    GeoDaylight®: zależna od czasu/miejsca zmiana trybu dzień/noc
•    Premium POIs: bogata baza interesujących miejsc

Sugerowana cena detaliczna brutto:  529zł

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.