Warszawa, 16 września 2014r. – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Audio w Europie, wprowadza na polski rynek nowy przenośny radioodtwarzacz PP15DAB z pamięcią 20 stacji FM i 20 stacji DAB. To eleganckie urządzenie polecane jest nie tylko osobom, które znajdują się w zasięgu cyfrowej radiofonii DAB+, ale również tym, którzy cenią sobie niezwykłą funkcjonalność.

PP15DAB

PP15DAB to wiele różnych urządzeń zamkniętych w jednej obudowie. Wysokiej jakości radioodtwarzacz DAB z pamięcią 20 stacji sprawia, że nie tracimy tak często zasięgu stacji radiowych podczas przemieszczania się, jak ma to miejsce przy odbiornikach analogowych. Emitowany dźwięk jest cyfrowy, a więc pozbawiony szumu. Wbudowany tuner FM z pamięcią kolejnych 20 stacji pozwala na słuchanie konwencjonalnego radia, gdy nie jesteśmy w strefie nadawania sygnału DAB. PP15DAB umożliwia także odtwarzanie wszelkich przenośnych urządzeń podłączonych za pomocą portów USB/SD/AUX lub Bluetooth. Urządzenie wyposażone zostało w zegar z alarmem i funkcją drzemki.  Dzięki zasilaniu bateryjnemu można je zabrać w dowolne miejsce, a wbudowana teleskopowa antena zapewnia doskonały odbiór stacji radiowych. Dołączony zasilacz pozwala na oszczędzanie baterii, gdy radioodtwarzacz będzie używany stacjonarnie. Eleganckie radio, w stonowanych kolorach, prostej obudowie będzie znakomitym elementem wyposażenia wnętrza.

Od dnia 1 sierpnia 2014 rozgłośni nadawanych w standardzie DAB+ można słuchać w rejonie Warszawy, Katowic, Gdańska, Kielc, Krakowa, Wrocławia i Szczecina. Docelowo do 2020 niemal cała Polska ma być pokryta zasięgiem sygnału DAB+.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 299 zł

Specyfikacja techniczna
• Radio DAB+ / DAB / FM PLL z pamięcią 40 stacji (20 DAB+ 20 FM)
• Bluetooth do bezprzewodowego odtwarzania muzyki
• Odtwarzacz SD/USB z odczytem plików MP3/WMA
• Zegar z alarmem i funkcją drzemki
• Wyłącznik czasowy
• Wejście mini-jack AUX-IN
• Moc wyjściowa: 1,5 x 2W RMS
• Wyświetlacz LCD z czarnym podświetleniem
• Teleskopowa antena radiowa
• Zasilacz sieciowy: 5V DC (3.5mm DC jack)
• Zasilanie bateryjne: 4×1.5V / LR14 (zestaw nie zawiera baterii)
• Wymiary:205(szer.) x 155(wys.) x 73(gł.)mm
• Waga: 0,72kg netto

O firmie Blaupunkt.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe – model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Oferuje między innymi komponenty z zakresu elektroniki użytkowej, w skład której wchodzą urządzenia car audio oraz dynamicznie rozwijający się segment domowego sprzętu audio.

Wyłącznym dystrybutorem tych kategorii produktowych marki Blaupunkt w Polsce jest 2N-Everpol Sp. z o.o.