MOREL

Izraelska firma MOREL to fabryka głośników z prawie 40-letnią tradycją. W 1975 roku Meir Mordechai zainspirowany miłością do muzyki i motywowany snem o stworzeniu głośnika idealnego założył firmę, która do dzisiaj konsekwentnie ustanawia standardy w doskonałej jakości dźwięku. Nazwa Morel pochodzi od słów Mordechai Electro-acoustics i na całym świecie ceniona jest zarówno wśród producentów zespołów głośnikowych, jak i koneserów muzyki, dzięki produktom kojarzonym ze słodkim, niesamowicie muzykalnym i naturalnym brzmieniem.

W ofercie znajduje się m.in. klasyczny dział kolumn, a w nim legendarna już konstrukcja Fat Lady, czy najnowszy Sporan, które wyróżniają się innowacyjną obudową wykonaną w całości z włókna węglowego. Słynne Octave, to już kolejna generacja cenionych kolumn, a ofertę otwiera budżetowa seria Solan. Kolejny dział to od ponad dziesięciu lat rozwijana seria SoundSpot™. Nowocześnie, a zarazem dyskretnie wyglądające kuliste obudowy wykonane z metalu zawierają koncentryczne, bądź koaksjalne głośniki, które uzupełniać można o aktywne subwoofery i w zależności od posiadanego systemu używać zarówno do stereo, jak i kina domowego. Ostatnią grupą produktów są SoundWall i Grand Harmony, głośniki instalacyjne do zabudowy w ścianach i podwieszanych sufitach.

Różnorodność cenowa sprawia, iż każdy wielbiciel dobrego brzmienia znajdzie coś dla siebie, odpowiednio dopasowanego do swojego gustu, designu wnętrza, jak i zasobności portfela.